Dieteris Rothas (1930–1998) laikomas vienu iš svarbiausių ir įtakingiausių XX a. menininkų. Tapytojas, skulptorius meną kūrė iš visko, įskaitant sūrį, šokoladą, triušio išmatas ir kitus niekam netinkamus daiktus ar jų liekanas. Prisiekęs kolekcininkas – Rothas ne tik kaupė, bet ir komponavo savo radinius, magiškai transformuodamas juos į galingus ir originalius meno kūrinius. Iš kasdienių daiktų suformuotos instaliacijos, Super-8 juostoje užfiksuoti dienoraščiai, obsesinės kolekcijos, kiekvieno jo gyvenimo aspekto kategorizacijos, taip pat šimtai unikalių menininko sukurtų knygų ir grafikos kūrinių sudaro monumentalų visuminį meno kūrinį (vok. Gesamtkunstwerk).
Nacionalinė dailės galerija tęsia dokumentinių menininkų portretų pristatymo programą ir, bendradarbiaudama su Šveicarijos kultūros fondu „Pro Helvetia“, galerijos auditorijoje pristato XX ir XXI a. Šveicarijos menininkus. Šešių kino vakarų metu bus galima susipažinti su keliais svarbiais, ypatingo tarptautinio pripažinimo sulaukusiais šveicarų menininkais: Maxu Billu, Dieteriu Rothu, Jeanu Tinguely, Romanu Signeriu, Paulu Klee ir Meret Oppenheim.
Rėmėjai: Šveicarijos kultūros fondas „Pro Helvetia“. Įėjimas nemokamas. Filmai originalo kalba su lietuviškais subtitrais.