Naktinėjimai Agluonėnuose skambant Vytauto Kernagio dainoms

Tradicija tapusi muziejų naktis Agluonėnų etnografinėje sodyboje bus minima ypatingai. Lankytojai kviečiami ne tik dalyvauti įvairiose edukacijose, o ir panaktinėti skambant Vytauto Kernagio dainoms.
Agluonėnų etnografinė sodyba
Agluonėnų etnografinė sodyba / Gargždų krašto muziejaus nuotr.

Maestro dainas atliks aktorius, dainininkas Jokūbas Bareikis. Ypatingas pasirodymas rengiamas gegužės 18-ąją, minint tarptautinę muziejų dieną ir visoje Europoje švenčiamą Muziejų naktį, kviečiant į muziejus jau sutemus. Tądien užsukusiųjų į Agluonėnų etnografinę sodybą vakarėjant laukia ypač daug pramogų.

„Laukdami J. Bareikio pasirodymo Agluonėnų etnografinės sodybos lankytojai galės išbandyti įvairiausias edukacijas ir pramogas, skirtas visai šeimai – nuo medinių šaukštų dekoravimo iki bandelių kepimo. O svarbiausiai, kad visa tai vyks naujausios Gargždų krašto muziejus ekspozicijos „Vėjo milžino istorija“, kurią teatrališkai pristatys Priekulės meno ir kultūros centro Ernsto Vicherto teatro aktoriai, apsuptyje“ – apie artėjančią šventę pasakoja Gargždų krašto muziejaus direktorė Sigita Bučnytė.

Liusjeno Kulbio nuotr./Jokūbas Bareikis
Liusjeno Kulbio nuotr./Jokūbas Bareikis

Ypatinga ekspozicija „Vėjo milžino istorija“ Agluonėnų etnografinėje sodyboje įkurdinta prieš kelis mėnesius. Liudija ji apie kadais netoli Agluonėnų, Kantvainių kaime stovėjusį ir vėją gaudžiusį lietuvninko Jono Genio malūną.

Ypač pažangiu inžineriniu statiniu laikytas malūnas ilgainiui savo funkcijų nebeatliko. Malūnas buvo įtrauktas į technikos paminklų sąrašą ir įkurdintas Rumšiškių liaudies buities muziejuje. Kad jo konstrukcijos visiškai nesupūtų, o malūno istorija nenugrimztų praeitin, kadais pažangaus technologinio įrenginio detalės pargabentos atgal į Gargždų kraštą ir įkomponuotos Agluonėnų etnografinės sodybos prieigose duris atvėrusioje ekspozicijoje „Vėjo milžino istorija“.

Pasakojama, kad malūno konstrukcijas malūnininkas pirkęs ir parsivežęs iš Vokietijos. Keturių aukštų statinys siekė 13 metrų neskaitant sparnų. Sukonstruotas iš medinio karkaso ir apkaltas skiedromis milžinas buvo pastatytas ant ratelių ir važiuojantis žiediniu bėgiu. Kai vėjo būta per stipraus, keturis malūno sparnus malūnininkas galėjo reguliuoti specialiomis žaliuzėmis nestabdydamas malūno.

Agluonėnų etnografinės sodybos nuotr./Agluonėnų etnografinės sodybos kieme atkuriamas malūnas
Agluonėnų etnografinės sodybos nuotr./Agluonėnų etnografinės sodybos kieme atkuriamas malūnas

Pasmalsauti, kaip atrodo išlikusios malūno detalės unikalioje „Vėjo milžino istorija“ ekspozicijoje, sudalyvauti malūno tema parengtose edukacijose ir pasiklausyti J. Bareikio atliekamų V. Kernagio dainių lankytojai gegužės 18 d. kviečiami nemokamai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis