Iki Naujųjų metų ansamblio koncertų grafike – daugiau kaip 50 pasirodymų daugelyje Lietuvos miestų ne tik su puikiu lietuvišku miuziklu ir originalia „muzikaliai tarmiška“ premjera, bet ir gastrolės su miuziklu „Velnio nuotaka“, rimti choro ir orkestro koncertai, smagūs kalėdiniai spektakliai vaikams „Kaip varna Kalėdas gelbėjo“, šventiniai naujametiniai koncertai ir daug kitų pasirodymų.
Premjera „Lietuva tarmiškai“
Ansamblis ir šiemet išsaugojo savo seną tradiciją premjeras pristatyti būtent Raseiniuose – todėl jau šį ketvirtadienį, spalio 10 d., raseiniškiai pirmieji pamatys specialiai Tarmių metams sukurtą muzikinį spektaklį „Lietuva tarmiškai“. Tai smagi ir nepaprastai įdomi muzikinė kelionė per penkis Lietuvos etnografinius regionus – Aukštaitiją, Dzūkiją, Suvalkiją, Mažąją Lietuvą ir Žemaitiją.
Projekto idėjos autorius – Giedrius Svilainis, libretą sukūrė Loreta Sungailienė, pastatymo režisierius – Vytenis Pauliukaitis, scenografijos autorė – Renė Petrulienė. Teatralizuotame vaidinime kiekvienas regionas pristatomas atskirai, originaliai ir, be abejo, tarmiškai – su tam kraštui būdingais papročiais ir tradicijomis, geriausiais liaudies šokiais ir dainomis. Šeimyniškai jaukiam ir nuoširdžiai smagiam spektakliui diriguoja Gaspadinė Loreta Sungailienė su Gaspadoriumi Stanislovu Kavaliausku.
Premjeriniai „Lietuva tarmiškai“ spektakliai vyks:
Spalio 10 d. 18 val. – Raseinių kultūros centre
Spalio 23 d. 18 val. – Šakių kultūros centre
Spalio 30 d. 18 val. – Panevėžio bendruomenių rūmuose
Lapkričio 6 d. 18 val. – Anykščių kultūros centre
Lapkričio 13 d. 18 val. – Pagėgių kultūros centre
Lapkričio 20 d. 18 val. – Kauno „Girstučio“ kultūros ir sporto centre
Lapkričio 21 d. 18 val.– Marijampolės kultūros centre
Miuziklas „Žemės paukščiai“
Praėjusių metų rudenį ansamblyje „Lietuva” atgimė vienas pirmųjų lietuviškų miuziklų – A.Bražinsko ir A.Drilingos „Pagramančio šnekučiai“ pagal P.Cvirkos romaną „Meisteris ir sūnūs“, dabar pavadintas „Žemės paukščiais“. Su anšlagais praėjusiais metais daugelyje šalies miestų parodytas miuziklas šį sezoną sugrįžta į koncertines sales.
Satyrinė tragikomedija, kurios veiksmas vyksta praėjusio šimtmečio pradžioje, pasakoja apie kaimo amatininkus, du draugus meisterį Deveiką ir siuvėją Krizą. Jiems būdingos geriausios liaudies savybės: optimistiškas požiūris į gyvenimą, puikus humoro jausmas, laki vaizduotė, linksmumas, kūrybiškumas, nagingumas, kova už laisvę ir neapykanta priespaudai. Spektaklį puošia ir žinomi Lietuvos atlikėjai – „Triumfo arkos“ nugalėtojas, aksominio balso savininkas Liudas Mikalauskas, puikiai sukūręs auksarankio meisterio Deveikos vaidmenį, linksmuolį siuvėją Krizą įkūnija nesutramdomas Deividas Norvilas-Deivis, o knygnešio Jono Deveikos personažą pakaitomis vaidina baritonas Ramūnas Urbietis ir bosas Raimundas Juzuitis.
Miuziklas „Žemės paukščiai“ bus rodomas:
Spalio 9 d. 18 val. - Nacionaliniame Kauno dramos teatre
Spalio 16 d. 18 val. – Nacionaliniame dramos teatre Vilniuje
Spalio 17 d. 19 val. – Kretingos kultūros centre
Spalio 18 d. 18 val. - Šilutės kultūros centre
Spalio 25 d. 18 val. – Pasvalio kultūros centre
Lapkričio 14 d. 18 val. – Rokiškio kultūros centre
Kalėdinis spektaklis vaikams „Kaip varna Kalėdas gelbėjo“
Jau beveik dešimtmetį ansamblyje gyvuoja ir kita gera tradicija – kasmet prieš Kalėdas ansamblyje paruošiamas vis naujas kalėdinis spektaklis vaikams ir jų tėveliams. Šiemet tai bus žavingai paprasta ir linksmą pasaką „Kaip varna Kalėdas gelbėjo“. Vaikiška detektyvinė istorija vyksta Kalėdų išvakarėse miške prie papuoštos eglutės ir pasakoja apie stebuklingą dėžutę, dėl kurios susipešė visas būrys žvėrelių – gudrioji lapė Zosė, nerangi meška Agota, išdykėliai kiškiai ir padaužos broliukai ožiukai, gražuolis Elnias ir kiti miško gyventojai. Tačiau tik viena Varna žino, kad stebuklingą dėžutę netyčia pametė Kalėdų senelis ir didvyriškai pradeda įgyvendinti nuosavą Kalėdinio stebuklo gelbėjimo planą...
Spektakliai bus rodomi Vilniuje gruodžio 13 – 21 d. ansamblio patalpose.
Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ – vienintelis Baltijos šalyse profesionalus šokėjų, tautinių instrumentų orkestro ir choro grupių jungtinis meno ansamblis, įkurtas 1940 m. Vilniuje.
Per savo ilgą kūrybinį kelią kolektyvas pelnė daugybę apdovanojimų Lietuvoje ir užsienyje, gastroliavo daugiau kaip 40 Europos, Azijos, Šiaurės ir Pietų Amerikos šalių, atliko daugiau nei 1000 kūrinių ir surengė per 9000 koncertų. Unikalaus mūsų šalyje ansamblio pastatymai nuo seno laikomi novatoriškumo, ekspresijos, kokybės ir profesionalumo standartais.
Oficiali interneto svetainė – www.ansamblis-lietuva.lt