Šiemet „Open House Vilnius“ kvietė pasivaikščioti devyniais maršrutais po Vilniaus gatves ir vidinius kiemelius, taip pat – dalį įspūdingiausių miesto pastatų. „Architektūriniais pasivaikščiojimais“ tapusios ekskursijos, skirtingai nei ankstesniais metais, vieno apsilankymo metu kvietė apžiūrėti daugiau nei vieną miesto statinį. Dėl pandemjios sukeltų apribojimų lankytojai buvo įleidžiami tik į dalį programos pastatų, tačiau festivalio organizatoriai pažymi, kad šie netikėti pokyčiai ištikimų lankytojų neatbaidė.
„Labai džiaugiamės, kad ne tik sulaukėme didelio būrio motyvuotų savanorių, kurie vedė lankytojams architektūrinius pasivaikščiojimus, bet ir entuziastingai nusiteikusių ir renginio pasiilgusių lankytojų, kurie maršrutų vietas užpildė vos per kelias dienas. Atrodo, kad nemažo dėmesio sulaukė ir šių metų naujiena – savarankiško lankymo maršrutai, iš viso sulaukę 2100 peržiūrų. Šiuos maršrutus Vilniečiai ir miesto svečiai galės lankyti iki pat vasaros pabaigos“, – sako „Open House Vilnius“ projekto vadovė Adelė Dovydavičiūtė.
Visas festivalio ekskursijas veda gidai-savanoriai. Šiemet renginys jų subūrė 250. Savanorystę išbandė ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius – pirmąją festivalio dieną lankytojams jis pasakojo istorijas maršrute „Prie geležinkelio“ bei „NAUJAmiestis”.
Architektūrinius pasivaikščiojimus papildė trys meniniai pasakojimai, kuriuos savaitgalį galėjo lankyti visi norintys. Aktorius Eimantas Pakalka šalia Romeno Gari, garsaus prancūzų rašytojo, gimusio Vilniuje, skulptūros per dvi savaitgalio dienas atliko 25-is performansus. Ant Registrų centro / Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro pastato stogo šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ keletą kartų šeštadienį ir sekmadienį atliko kompozitoriaus Andreas Trobollowitsch kompoziciją „Zellverhall“. O ant Vilniaus koncertų ir sporto rūmų fasado pakabintas austrų menininkų Willi Dorner ir Lisos Rastl fotoprojektas, kuris pastatą puoš ir pasibaigus festivaliui.
„Open House Vilnius“ festivalio organizatoriai džiaugiasi, kad šiemet pakeistas formatas suteikė galimybę naujai pažinti įprastas miesto erdves.
„Šių metų programos sudarymas buvo nemenkas iššūkis, tačiau į neeilinę situaciją siekėme pažvelgti kaip į kūrybinį iššūkį ir išnaudoti neįprastas aplinkybes naujoms idėjoms išbandyti. Džiaugiamės, kad pasivaikščiojimai mieste supažindino lankytojus ne tik su pavieniais pastatais, bet ir padėjo geriau pažinti jų santykį su aplinka, miesto kontekstu. Tikimės, kad vilniečiai ir miesto svečiai gavo įkvepiančią kultūros ir meno dozę: paraleliai vyko ir šiuolaikinio gatvės teatro festivalis SPOT. Smagu, kad kartu pripildėme Vilnių kultūra“, – teigia festivalio organizatorė Sandra Šlepikaitė.
Gatvės teatro festivalis „SPOT“, kaip ir „Open House Vilnius“, šiemet keitė savo pasirodymų programas. Vietoje įprastos tarptautinių pasirodymų programos „SPOT“ organizatoriai šių metų festivalio pagrindą sudėliojo iš Lietuvoje kuriančių menininkų darbų.
„Open House Vilnius“ organizatoriai dėkoja festivalio lankytojams ir visai savanorių bendruomenei, kasmet papildančiai didžiausios Vilniaus architektūros šventės gretas. Miesto gyventojai ir svečiai iki pat vasaros pabaigos kviečiami susipažinti su ypatingais Vilniaus pastatais savarankiškai – „Open House Vilnius“ mobiliojoje programėlėje galima rasti tris savarankiškas ekskursijas, vykstančias Gedimino prospekte.