Neįtikėtinas Gariūnų virsmas: fortepijonas „Steinway“ su J.Lennono parašu ir A.Stradivarijaus smuikai

Kiek ilgiau nesilankę ar visai nebuvę Gariūnų verslo centre šalia automagistralės Vilnius-Kaunas, nepaliauja stebėtis. Gariūnai, ilgą laiką buvę prekybos Meka, taps simfoninės muzikos centru. Spalio 1 d. čia rengiamame festivalyje „Intermezzo“ koncertuos vienas seniausių Baltijos šalyse, gintariniu vadinamas Liepojos simfoninis orkestras.

Spalio 1-ąją jis pasirodys kartu su ukrainiečių kilmės pianistu Aleksejumi Gryniuku ir Lietuvoje labai populiariu Kasparu Uinsku. Iš viso bus surengti 5 koncertai per 8 dienas. Ir visa tai – transformuotoje Gariūnų verslo centro scenoje. Dar viena pikantiška detalė – čia festivalio metu skambės net A.Stradivarijaus smuikai.

Pianistas K.Uinskas, atstovaujantis koncertinei organizacijai „Naujoji muzikų karta“, yra muzikavęs pačiose iškiliausiose pasaulio koncertų salėse: nuo Londono „Wigmore Hall“, Niujorko „Carnegie Hall“ iki Berlyno Filharmonijos. Tačiau pastaruoju metu Kasparą vis dažniau galima sutikti Gariūnuose. Čia įrengtoje mobilioje Kamerinėje salėje pianistas skambina tikrai įspūdingu fortepijonu „Steinway“, kurio baltai pavydėtų bet kuri kamerinė salė.

Norisi, kad šis festivalis taptų „Intermezzo“ ir Vilniaus kultūriniame kontekste.

Prieš metus, spalio mėnesį, Kasparas su „Naujosios muzikų kartos“ direktore Jurga Mackelaite ir Gariūnų verslo parko direktoriumi Ramūnu Šeduikiu atvėrė klausytojams Kamerinę salę, esančią šalia knygyno. Čia jau koncertavo pianistas Petras Geniušas, smuikininkas Nikita Borisoglebskis, bajanistas Aleksandras Hrustevičius, styginių kvartetas „Mettis“ ir daugybė kitų atlikėjų, taip pat buvo rengiamos meistrų pamokos studentams. Be to, didžiuliame salės ekrane buvo transliuojami koncertai – tiesiogiai iš Berlyno filharmonijos.​

Interviu su Kasparu Uinsku žiūrėkite šiame filmuotame siužete:

VIDEO: Kasparas Uinskas pristato festivalį Gariūnų verslo parke - "Intermezzo"

Festivalis „Intermezo“

Pasak K.Uinsko, terminas „netradicinė erdvė“ pastaruoju metu labai pakito. Visoje Europoje koncertai vyksta ne tik filharmonijose, bet visur, kur leidžia sąlygos. Muzika turi būti lengvai pasiekiama žmonėms. Tarkime, pats Kasparas yra skambinęs net Romos griuvėsiuose.

Festivalio programą rasite čia.

Jevgenijus Božanovas
Jevgenijus Božanovas

Kasparas pasakoja, kad būtent smuiko virtuozas maskvietis N.Borisoglebskis prieš metus po Gariūnų kamerinės salės atidarymo nusprendė pamuzikuoti vienas – nusileidęs žemyn į erdvę prie fontano. Ir koks nustebimas laukė smuikininko ir jo kolegų, kai šie patyrė, jog Gariūnų akustika – beveik ideali. Taip gimė mintis surengti festivalį.

Vis tik „Intermezzo“ terminas iš dalies atitinka požiūrį, kad Gariūnuose vyksta netikėti dalykai.

„Šį muzikinį terminą pirmiausiai pradėjo vartoti operų kūrėjai. „Intermezzo“, išvertus iš italų kalbos, reiškia muzikinį intarpą. Intermezzo sujungdavo vieną operos veiksmą su kitu. Vėliau kompozitoriai intermezzo pradėjo naudoti sonatose ir simfonijose. O dar vėliau – kaip tam tikrą žanrą, atskirą kūrinį. Taigi šiuo atveju tai yra intarpas į šią erdvę, pastatą, kurio pagrindinė funkcija nėra klasikinės muzikos koncertai. Kita vertus, norisi, kad šis festivalis taptų intermezzo ir Vilniaus kultūriniame kontekste“, – aiškino idėją K.Uinskas.

Gariūnų koncertų salė
Gariūnų koncertų salė
Aleksejus Gryniukas
Aleksejus Gryniukas

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis