Bachatos muzikos stilius ir pats šokis kilęs iš Dominikos Respublikos. „Pats šokis yra gana jaunas – užgimė tik 6–7 dešimtmetyje. Pradžioje jį šoko varguomenė. Na, ir per du dešimtmečius bachata išsikovojo savo teises, pirmiausia, aišku, kaip muzika (vėliau kaip šokis – 15min.lt)“, – istorijos faktus žeria Šarūnas Kondratas, bachatos populiarintojas Lietuvoje. Pirmiausia paplitusi Dominikos Respublikoje, pamažu bachata išpopuliarėjo ir visame pasaulyje.
Ne išimtis ir Lietuva. Trečiadienio vakarą bachatos užkratas sprogo restorane „Savas kampas“.
„Šiandien ypatinga diena, nes bachatos vakarai nuo šiol rengiami ir „Savame kampe“. Šiandien visi draugiškai su studentais po pamokos važiuojame į Rasos Kaušiūtės (ji viena iš bachatos šokėjų – aut. past.) koncertą, o po jo visi – į restoraną šokti“, – vakaro programą pristato bachatos populiarintoja Lietuvoje Giedrė Kondratas.
Pamokos nemokamai
Ne tik „Savame kampe“ kiekvieną trečiadienį visi šokio mėgėjai nuo šiol nemokamai galės pasimokyti bachatos judesių. Sekmadienį tradiciškai bachatos mėgėjai renkasi naktiniame klube „Artistai“, o pirmą mėnesio sekmadienį modernioje pirtyje „Vila Valakampiai“ organizuojami teminiai vakarai arba popietės su įdomiais žmonėmis.
Viskas ten ir vyko. Tai buvo meilė bachatai ir vienas kitam. Grįžę mes žinojom, kad be bachatos negyvensim ir vienas be kito negyvensim, – prisipažįsta Giedrė.
„Kviečiam tokius žmones kaip fotografas, menininkas, dizaineris, mūsų dvasios tėvas, mūsų dizaino kūrėjas, nuostabus žmogus Rokas Žilys, atėjęs su savo fotografijų paroda. Dabar kviečiamės Jolantą Rimkutę – drabužių dizainerę“, – vardija Giedrė. Pasak jos, yra studentų, kurie šoka kasdien, todėl sekmadieninių popiečių tikslas – ne šokti, o pailsėti, pabendrauti, pamiršti krizinę Lietuvą ir lapkričio tamsą.
Reikia dviejų artimų sielų
Vis dėlto bendrauti reikia bent dviejų žmonių, o kaip bachata? „Tai yra dviejų artimų sielų šokis, dialogas. Romantiškas šokis. Intymus be galo. Merginą reikia apkabinti taip, kad ji nekvėpuotų, ir šiek tiek atleisti, kad įkvėptų oro. Tai yra, kaip Šarūnas sako, tikroji bachatos pozicija“, – juokiasi Giedrė.
Nepaisant to, moteris į bachatos vakarus ragina užsukti ir vienišius. „Lengviausia, mieliausia ir geriausia tai daryti su savu žmogumi. Didelė dovana jį turėti. Kas neturi to žmogaus, yra labai didelė tikimybė bachatoje jį rasti. Ne paslaptis, kad mūsų mokykloje nuo kovo mėnesio atsirado kokios keturios poros. Gražu žiūrėti į tuos žmones“, – džiaugiasi Giedrė.
Bachata įžiebė meilę
Giedrės ir Šarūno meilei įsižiebti taip pat padėjo bachata.
„Iš kitos (šokių – aut. past.) mokyklos mokytojos gavau žinutę, kad Suomijoje vyksta bachatos festivalis. Mes (su Šarūnu – aut.) buvome pažįstami dvi savaites ir aš pasiūliau važiuoti į Suomiją“, – prisiminimais dalijasi Giedrė. Šarūnas sutiko ir, pasak moters, jie leidosi į didžiulę avantiūrą – į kelionę su žmogumi, kuris pažįstamas vos dvi savaites.
„Viskas ten ir vyko. Tai buvo meilė bachatai ir vienas kitam. Grįžę mes žinojom, kad be bachatos negyvensim ir vienas be kito negyvensim“, – prisipažįsta Giedrė.
Na, o šiandien laiminga sutuoktinių pora bachatos virusu ir meile bando užkrėsti kitus ir organizuoja jau antrąjį bachatos festivalį, vyksiantį ateinančių metų birželį.