15min dėliojantis savuosius „Open House Vilnius“ maršrutus siūlo atkreipti dėmesį į 5 pastatus.
VU Kairėnų botanikos sodo žaliasis pastatas-augalas
Vilniaus universiteto Botanikos sode esanti laboratorija – tai sovietmečiu statytas silikatinių plytų daugiabutis gyvenamasis namas, atgimęs kaip pastatas-augalas, nes laboratorija yra apjuosta apželdintomis kolonomis. Tai – analogų Lietuvoje neturinti konstrukcija.
Pagrindinės pastato erdvės skirtos edukaciniams užsiėmimas ir darbuotojų laboratorijoms, o prie pietinės sienos prijungta oranžerija – augalų mikrodauginimui bei tyrimams. Ant stogo taip pat įrengta 200 kv. m ploto žalioji apžvalgos aikštelė.
Lankymo laikas:
Šeštadienį 10–20 val.
Sekmadienį 10–18 val.
Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 30 min.
Adresas: Kairėnų g. 43.
Sodros administracinis pastatas
Lankantis „Sodroje“ retas kuris atkreipia dėmesį į pastato architektūrą, tačiau ji tikrai verta dėmesio - dviejų simetriškų korpusų, septynių aukštų plokštuminis pastatas, kurio jungiamoji ašis yra neįprastos piltuvo formos kompozicija, neabejotinai yra vienas išskirtiniausių pastatų Karoliniškių mikrorajone.
Nors pastatas nuo pat pradžių buvo projektuotas ir statytas būtent „Sodros“ reikmėms, architektai G.Baravykas ir A.G.Gudaitis neapsiribojo vien funkcijos išpildymu ir įterpė akį traukiančių sprendimų – iš paukščio skrydžio pastatas primena sklendžiančią gulbę.
Lankymo laikas:
Šeštadienį 10–18 val.
Sekmadienį 10–18 val.
Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė – 45 min.
Adresas: Laisvės pr. 28
Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus
Markučių gyvenimas nuo pat XVI amžiaus sukosi aplink čia stovėjusius dvarus. Paskutinysis, išlikęs iki šių dienų, pastatytas 1868 metais inžinieriaus Aleksejaus Melnikovo, į Lietuvą atvykusio tiesti geležinkelio. Markučių viloje ilgiausiai šeimininkavo jo dukra Varvara Puškina, susituokusi su rusų poeto Aleksandro Puškino sūnumi Grigorijumi ir galiausiai testamentu palikusi pastatą rusų literatūros žvaigždės atminimui.
Tai geriausiai Lietuvoje išlikusi medinė vila, atitinkanti to meto madą statyti medinius vasarnamius, su išlikusiu parku, tvenkiniu ir mūrine koplyčia. Pastato viduje – secesijos stiliaus interjeras.
Lankymo laikas:
Šeštadienį 10–17 val.
Sekmadienį 10–17 val.
Ekskursijos vyksta kas 30 min., ekskursijos trukmė - 1 valanda.
Adresas: Subačiaus g. 124.
Lietuvos kooperatyvų sąjungos administracijos pastatas
Gedimino prospekto ir A.Stulginskio gatvės sankryžoje esantis Lietuvos kooperatyvų sąjungos administracinis pastatas – išskirtinis vėlyvojo modernizmo architektūros Vilniuje pavyzdys. Pastatą suprojektavo architektas Justinas Šeibokas. Jis buvo statomas net septynerius metus – nuo 1979 iki 1986 metų.
Lengvai banguojančios pastato terasos savotiškai interpretuoja ir atkartoja barokinį senamiesčio stilių. Išskirtinis eksterjeras slepia ir įdomius interjero sprendimus: pastato viduje susijungia freska, skulptūra ir vitražas.
Lankymo laikas:
Šeštadienį 10–18 val.
Sekmadienį 10–15 val.
Ekskursijos vyks kas 30 min., ekskursijos trukmė – 30 min.
Adresas: Gedimino pr. 28
Kompozitorių sąjungos pastatas su gyvenamųjų namų kvartalu
Po kilusio gaisro ir dviejų metų remonto darbų Kompozitorių namai sugrįžta į „Open House Vilnius“: Žvėryno rajone, ramiame pušyne, prie Nėries įsikūrusi perklausų salė su gyvenamųjų namų kvartalu yra vienas pirmųjų pokario modernizmo architektūros šedevrų. Kompleksas atskleidžia to meto Vilniaus architektų susižavėjimą Suomijos regioniniu modernizmu.
1959 m. paskelbtą konkursą laimėjo jaunų architektų duetas Vytautas Edmundas Čekanauskas bei Vytautas Brėdikis. Projektą tęsė ir baigė V.E.Čekanauskas, vėliau projektavęs Lazdynų mikrorajoną, Šiuolaikinio meno centrą, Vyriausybės rūmus.
Lankymo laikas:
Šeštadienį 10–20 val.
Sekmadienį 10–17 val.
Ekskursijos vyksta kas 30 min. Ekskursijos trukmė – 45 min.
Adresas: A. Mickevičiaus g. 29