„Tai yra absoliučiai mano svajonė, mano idėjos materializacija, geriausia dovana man pačiai. Yra labai keistas jausmas. Anksčiau tuo taku į mokyklą ėjau kaip moksleivė, o dabar einu, kaip su muzikiniu kraičiu grįžusi profesionalė. Apima déjà vu momentas, grįžta emocijos, kurios tiesiog kunkuliuoja. Turiu puikų šansą išlieti tai muzikoje“, – premjeros išvakarėse sakė Galatėjos vaidmens atlikėja, sopranas Lauryna Bendžiūnaitė.
Atlikėja į gimtąją Nidą grįžta dažnai, tačiau visada tai yra susiję su poilsiu ir atostogomis. „Dabar pirmą kartą aš grįžau su lauktuvėmis. Jaučiu begalinį malonumą įteikti šią dovaną savo kraštui ir savo krašto žmonėms“, – džiaugėsi Neringoje užaugusi atlikėja.
Kurti operos Nidoje iš Didžiosios Britanijos atvyko muzikos vadovas, dirigentas Trevoras Pinnockas ir režisierius Peteris Cantas. Deja, dėl pandemijos kelionę į Neringą teko atidėti šios operos pastatymo idėjos autoriui Fredericui Wake Walkeriui. Visų šių kūrėjų veiklos laukas yra geriausi Europos ir pasaulio teatrai bei koncertų salės. Pasak Laurynos Bendžiūnaitės, tikras stebuklas, kad opera statoma būtent Nidoje, nes maestro Trevoras Pinnockas yra absoliuti barokinės muzikos legenda, „The English Orchestra“ įkūrėjas, etalonas, į kurį muzikantai lygiuojasi pradedami bet kokį barokinį kūrinį.
„Tai mano trečias kartas Neringoje. Ir aš nuo pat pradžių supratau, kad tai magiška žemė: jūros, smėlio, miško, įlankos derinys... Čia tikrai yra kažkas ypatingo. Kai Laurynai kilo mintis pastatyti Neringoje operą, aš pasakiau, kad labai norėčiau būti šio sumanymo dalimi, noriu tai padaryti kartu“, – pasakojo dirigentas ir klavesinininkas T.Pinnockas.
G.F.Händelio opera „Acis ir Galatėja“ Nidoje atlikta būtent tokia, kokią ją sukūrė kompozitorius – skambėjo originali kūrinio orkestruotė. Grojo istoriniai pučiamieji, o Klaipėdos kamerinio orkestro stygininkai griežė žemesniame, G.F.Händelio laikmečiui būdingame derinime.
Trevoras Pinnockas prie operos pastatymo dirbo keliaudamas per valstybes. Pradžioje Londone repetavo su britų solistais tenorais Benjaminu Hulettu (Acis) ir Anthony Gregory (Damonu), vėliau, atvykus į Lietuvą prasidėjo pažintis su Klaipėdos kameriniu orkestru ir Vilniaus savivaldybės choru „Jauna muzika“, atvykęs į Nidą pradėjo darbą su solistais. Laurynos Bendžiūnaitės scenos partneriu tapo lietuvis operos solistas Tadas Girininkas (Polifemas).
Operos „Acis ir Galatėja“ premjera Nidoje užbaigė savaitę vykusį tarptautinį muzikos festivalį „N žemė“.