Renovuojant šį istorinį medinės architektūros pastatą, restauruoti ir suremontuoti jo vertingieji elementai, išsaugotos ir atskleistos vertingosios savybės, taip pat pagerintos energetinės savybės, įrengtas išorinis keltuvas, skirtas žmonėms su negalia.
XIX amžiaus pabaigoje grafų Tiškevičių statyta vila yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas. Jame 1931–1944 metais gyveno gydytojas, nacionalinio atgimimo veikėjas, aušrininkas, daugelio kultūros, mokslo, visuomeninių draugijų steigėjas ir narys, publicistas, Palangos miesto pirmasis burmistras Jonas Šliūpas.
Muziejaus atidaryme dalyvavęs kultūros ministras Simonas Kairys teigė, kad duris vėl atveriantis Jono Šliūpo muziejus leis mums geriau suprasti ne tik jo gyvenimo dramas, bet ir Lietuvos istorijos puslapius.
„Mūsų uždavinys, perfrazuojant patį Joną Šliūpą, yra gyventi tame pasaulyje taip, kaip mokame, kaip galime, ir nuolat siekti savo idealų.
Džiaugiuosi, kad šio muziejaus atidarymas yra lydimas savotiškos dramaturgijos – netikėtumo, kuris tuo pat metu yra gerai apgalvotas. Kalbu apie čia atidaromą Kazio Varnelio namų-muziejaus eksponatų parodą. Kazys Varnelis irgi buvo žmogus, kurio gyvenimą ženklino dramos. Abu – tiek Jonas Šliūpas, tiek Kazys Varnelis – nemažai savo gyvenimo metų praleido Amerikoje. Abiejų jų veiklas lietuviškoji linija ženklino skirtingai, bet labai ryškiai. Šiandien abu jie simboliškai susitinka Palangoje“, – sakė S. Kairys.
Projekto vertė – daugiau nei 730 tūkst. eurų. Remonto darbai finansuoti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Klimato kaitos programos (APVA), Kultūros ministerijos ir paties muziejaus lėšų.