Druskininkuose gyveno ir kūrė daug talentingų, savo srityje pripažintų žmonių: menininkų, kūrėjų, rašytojų. Vienas iš jų – ir rašytojas, lietuvių prozininkas, publicistas, dramaturgas, kino scenaristas Ričardas Gavelis, Lietuvoje ir pasaulyje populiaraus romano ,,Vilniaus pokeris‘‘ autorius.
R.Gavelis 1961 m. – 1968 m. gyveno ir augo Druskininkuose, čia pradėjo savo pirmuosius literatūrinius bandymus, aukso medaliu baigė Druskininkų vidurinę mokyklą.
R.Gavelio atminimo lenta pakabinta ant M.K.Čiurlionio g. 44 namo – būtent čia rašytojas su tėvais gyveno.
Atminimo lentą atidengęs Druskininkų savivaldybės meras R.Malinauskas džiaugėsi, kad žymių žmonių atminimas nėra pamirštas, kad kultūros žmonės stengiasi jį įamžinti ir sakė neabejojantis, kad Druskininkai ir ateityje įkvėps daug talentingų žmonių kurti.
Druskininkų Viešoji biblioteka įgyvendino projektą ,,Ričardo Gavelio skaitymai‘‘, kurio tikslas – įprasminti R.Gavelio asmenybę, jo gyvenimo ir literatūrinės veiklos vietas. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Druskininkų savivaldybė.
Projekto metu buvo organizuotas trumposios prozos konkursas, minint rašytojo gimtadienį visose Druskininkų savivaldybės mokyklose vyko literatūrinės pamokos, viešoji biblioteka miesto gyventojus ir svečius kvietė dalyvauti renginyje ,,Jo laikas dabar‘‘.
Kultūros dienos simboliu tapusi Taikos vėliava šiandien Druskininkuose iškelta prie kurorto kultūros židinio – miesto muziejaus.
Vėliavoje pavaizduoti trys raudoni apskritimai simbolizuoja viename kultūros žiede įtvirtintas vertybes: meilę, grožį ir išmintį arba meną, mokslą ir religiją.
Kultūros dienos data susieta su Rericho Paktu – sutartimi dėl kultūros vertybių apsaugos karo ir taikos metu. Ši sutartis pasirašyta Vašingtone 1935 m. balandžio 15 dieną. Vėliau ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes.
Kultūros dienos išvakarėse Druskininkų savivaldybės meras R.Malinauskas pasveikino ir garbingą Kultūros puoselėtojo apdovanojimą įteikė tautodailininkams Dianai Lukošiūnaitei ir Gintautui Akstinui.
Sertifikuotai tautodailininkei, druskininkietei karpinių meistrei Dianai Lukošiūnaitei apdovanojimas skirtas už tradicinių amatų, ypač karpinių, puoselėjimą ir sklaidą, už Druskininkų vardo garsinimą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
Druskininkiečiui, meno kūrėjui, medžio drožėjui, tautodailininkui Gintautui Akstinui – už tradicinio medžio drožybos amato puoselėjimą ir sklaidą, už Druskininkų vardo garsinimą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.
Menininkams skirta po 1 500 Eur premija bei Kultūros puoselėtojo laureato diplomas.
Kultūros puoselėtojo premija nuo 2001 metų skiriama labiausiai nusipelniusiems Druskininkų krašto meno žmonėms bei kolektyvams. Premija skiriama už reikšmingą, aktyvią ir kūrybingą veiklą kultūros ir meno srityje.