Pagal Justino Marcinkevičiaus ir Henriko Radausko poeziją sukurtas spektaklis „Kokia čia teisybė?“ yra jautri, tačiau kategoriška paraiška šviesiam jaunimui ir neužtemusiam senimui. Parodija, suderinta su nuoširdumu, atveria aktoriaus ir žiūrovo, eilėraščio su eilėraščiu pasikalbėjimą bei naują santykį su lietuviška poezija.
„Šviesus jaunimas yra tas, kuris ieško, o ne tik ima tai, kas jam paduodama. Kuris tiki, kad galima ir reikia viską kreipti į gerąją ir šviesiąją pusę. Būkim atviri, spektaklyje „Kokia čia teisybė?“ mes tiesiog ieškome problemų, nekurdami naujų“, – teigia spektaklyje vaidinantis aktorius Vaidas Kublinskas.
Teatro scenoje jau gerai pažįstami jaunosios kartos aktoriai Dominykas Vaitiekūnas, Šarūnas Banevičius, Vaidas Kublinskas, Aistė Lasytė ir Marcelė Zikaraitė poezijos nesistengia paversti dramaturgiškai išteisintais monologais. Jie ieško veiksmo, kuris atskleidžia poetinės patetikos karikatūros ir žaismingos autoironijos sintezę. Jaunų aktorių grupė pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiame lietuvių jaunimo festivalyje pristatys manifestingo pobūdžio, aštrų ir jaunatviška energija pulsuojantį valandos trukmės spektaklį.
Vytauto Balsio režisuotas spektaklis „Žmogus medyje“ pateiks trijų personažų gyvenimo istoriją apie mįslingą „aš“, kuris myli, kenčia, kerštauja ir atleidžia, nes žmogus visada yra kažkas daugiau. Pagrindinis spektaklio herojus dvylika metų slapstosi medyje nuo keršto ir bausmės. Jo gyvenimą lyg žaibas apverčia likimo išdaiga, tačiau viltis nušvinta ir išgydo nesantaikos žaizdas bei pakeičia įvykių eigą. Šis personažas tarsi medis rankomis ir mintimis siekia dangaus, bet nepažinus, likimas jį nuleidžia ant žemės ir kojomis priverčia eiti savo meilės, vilties, tikėjimo keliu.
„Visi mes esame kaip tas žmogus medyje – šaknimis įaugęs į žemę, o mintys skraido padebesiais. Nei tėvų, nei Tėvynės nepasirinksi, todėl reikia vertinti ir saugoti tai, ką turi“, – sako režisierius ir aktorius Vytautas Balsys.
Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime keturias dienas veiks dešimtys erdvių, kuriose bus skaitomi pranešimai, vyks diskusijos verslo, mokslo, kultūros, politikos temomis, veiks kūrybinės dirbtuvės, sporto turnyrai, susitikimai su garsiais žmonėmis, karjeros ir kontaktų mugės. Festivalio kino ekrane bus galima išvysti filmus „Tadas Blinda. Pradžia“, „Kaip mes žaidėme revoliuciją“, „Knygnešys“, „Balkonas“, „Artimos šviesos“ bei trumpametražių „Kino pavasario“ filmų programą. Didžiojoje scenoje koncertus surengs „Antis“, Andrius Mamontovas, „G&G Sindikatas“, „Bix“, „Liūdni Slibinai“, „Fusedmarc“, „Happyendless“, Keistuolių teatras, „Freaks on floor“, Markas Palubenka, „Naujų idėjų kamerinis orkestas“.