Paskelbta diskusijų festivalio „Būtent!“ programa: joje – pokalbiai apie karą Ukrainoje, švietimą, verslą ir meną

Skelbiama jau kitą savaitę, rugsėjo 2-3 d. Birštone įvyksiančio vienintelio Lietuvoje diskusijų festivalio „Būtent!“ programa. Pasak Arno Marcinkaus, vieno iš festivalio organizatorių, šiemet susirinkusiųjų festivalyje lauks 9 erdvės su daugiau nei 300 pranešėjų ir daugiau negu 70 diskusijų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Diskusijų festivalis „Būtent!“
Diskusijų festivalis „Būtent!“ / Organizatorių nuotr.

„Kaip ir visuomet, festivalis vyks dvi dienas ir jo svečiams pasiūlys diskusijų tokiomis jautriomis temomis kaip karas Ukrainoje, energetikos sektoriaus ateitis, krašto apsauga, kibernetinis saugumas, švietimo sistema, skaitmeninė transformacija. Diskutuosime ir apie jaunimo įtraukimą, emocinę sveikatą darbe, savanorystę, kūrybinę laisvę, sveiką gyvenseną ir kitomis temomis. Festivalyje susirinkę žmonės galės laisvai, atviro pokalbio formatu bendrauti ir dalintis savo nuomone su diskusijų dalyviais – politikais, nuomonės formuotojais, verslo ir kitų sričių atstovais. Tikiu, kad kiekvienas apsilankęs ras sau įdomių diskusijų“, sako A.Marcinkus.

Šių metų festivalyje bus diskutuojama ir temomis, kuriomis nerandama vieningo sprendimo, tarp jų – civilinė sąjunga, lyčių lygybė, klimato krizė ir kitos. Renginyje taip pat vyks partnerių organizuojamos interaktyvios veiklos – protmūšiai, filmų peržiūros, istorijų pasakojimo dirbtuvės, taip pat ir patirčių apie verslo, projektų ar profesines nesėkmes pasidalinimo vakaras. Jau greitai bus pristatyta ir specialiai renginiui sukurta „Būtent!“ mobilioji programėlė, kurioje bus galima peržiūrėti visas festivalyje vykstančias diskusijas ir kitas veiklas, o taip pat – patogiai pasižymėti patikusias, kad viskas būtų po ranka.

Pranešėjų gretose – ekspertai iš Lietuvos ir užsienio

Tarp šių metų diskusijų festivalio „Būtent!“ pranešėjų – neuromokslininkė Dr. Urtė Neniškytė, Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė Jūratė Juškaitė, vaikų rašytojas Tomas Dirgėla, nuomonės formuotojas Paulius Mikolaitis, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, poetas, prozininkas, psichologas ir filosofas Liutauras Degėsys, kunigas Julius Sasnauskas, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, ekonomistas Nerijus Mačiulis, kulinaras Gian Luca Demarco ir daugybė kitų.

Festivalis taip pat sutiks svečius iš užsienio – Suomijos užsienio reikalų ministerijos ambasadorių skaitmenizacijai ir technologijoms Stefaną Lindströmą, Švedijos Raudonojo Kryžiaus generalinį sekretorių Martiną Ärnlövą, Švedijos civilinių nenumatytų atvejų agentūros (MSB) komunikacijos vadovą Morganą Olofssoną ir Suomijos užsienio reikalų ministerijos dvišalių santykių ambasadorę Liisą Talonpoiką.

Diskusijų metu gimstančios idėjos gali virsti realybe

Diskusijų festivalis „Būtent!“ – atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kurio tikslas – skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą. Pasak A. Marcinkaus, svarbiausia diskusijų festivalio ašis yra tai, kad diskusijų metu gimstančios idėjos turi potencialo virsti realybe.

„Diskusijų festivaliai dar yra vadinami demokratijos festivaliais – siekiama, kad tokie renginiai taptų sutarimo, vienas kito supratimo, nuomonės formavimo ir bendros valstybės vizijos kūrimo vieta, kuri suteiks įkvėpimo realiems verslo ir politikos sprendimams. Kadangi į diskusijas yra įtraukiami ir sprendimų priėmėjai, tikiu, kad galime pasiekti realių pokyčių. Diskusijų metu yra svarbi kiekvieno nuomonė, nepaisant skirtingų nuomonių, amžiaus, lyties ir socialinės padėties, todėl į festivalį kviečiu atvykti su šeima – veiklos bus tiek vaikams, tiek augintiniams. O be to, šis festivalis – puiki proga rudens sezoną pasitikti intelektualiai, gvildenant aktualiausius klausimus ir ieškant sprendimų, kad Lietuvoje būtų gera gyventi kiekvienam“, – apie festivalio viziją pasakoja A.Marcinkus.

Daugiau informacijos ir diskusijų festivalio „Būtent!“ programą galima rasti svetainėje.

Diskusijų festivalio „Būtent!“ mecenatai – Britų taryba, „Swedbank“, „Telia Lietuva“, Birštono savivaldybė. Festivalio didieji partneriai – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Europos Parlamento biuras Lietuvoje, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, „Ignitis grupė“, Inovacijų agentūra. Festivalio informaciniai partneriai – „Delfi“, „Žmonės“, „15min“, „Žinių radijas“, „Media traffic“, „Kas vyksta Kaune“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų