„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Paskelbtas Valstybinės kalbos inspekcijos vadovo konkursas

Viešojo valdymo agentūra paskelbė Kultūros ministerijos inicijuotą konkursą eiti Valstybinės kalbos inspekcijos viršininko pareigas.
15min/Scanpix nuotr.
15min/Scanpix nuotr.

Pretendentų dokumentai dalyvauti konkurse priimami iki liepos 15 dienos, pirmadienį pranešė ministerija.

„Mūsų kalba – viena iš pamatinių vertybių valstybės gyvenime. Lietuvių kalbai nuolat kyla naujų iššūkių, kurie skatina permąstyti ir ieškoti saugių, laikmetį atitinkančių sprendimų, nepamirštant bendros sociokultūrinės aplinkos, priimant ateities iššūkius. Valstybinės kalbos inspekcijos vadovo laukia prasmingi darbai rūpinantis įstaigos veiklos efektyvumu, visuomenės sąmoningumo bei pasitikėjimo šia institucija auginimu“, – sakė kultūros ministras Simonas Kairys.

Jis pabrėžė, kad iš būsimo vadovo tikimasi ne tik aukščiausio profesionalumo ir puikių vadovavimo įgūdžių, bet ir plataus akiračio, gebėjimo derinti įvairias pozicijas bei telkti, bendradarbiauti su įvairiomis institucijomis valstybinės kalbos apsaugos klausimais.

Dabartinis Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Audrius Valotka yra ne kartą sulaukęs kultūros ministro kritikos dėl savo viešų pasisakymų ir raginimo trauktis iš pareigų.

A.Valotkai skirtos dvi pastabos. Viena – už tai, kad dalyvaudamas konferencijoje REDA pareiškė, jog pavėžėjai Lietuvoje kalba „kažkokiomis čiurkų kalbomis“. A.Valotka vėliau teigė norėjęs pasakyti „tiurkų“, tačiau netinkamai ištarė šį žodį. Kita – už tai, kad LRT radijo laidoje Vilniaus rajone gyvenančių lenkų tautybės gyventojų norą turėti užrašus gimtąja kalba jis palygino su situacija rusų okupuotame Ukrainos Donbaso regione.

A.Valotkos penkerių metų kadencija baigsis kitų metų sausį.

Valstybinė kalbos inspekcija pradėjo veikti 1990 metais, atskira įstaiga ji tapo 2001 metais priėmus Valstybinės kalbos inspekcijos įstatymą.

Inspekcija prižiūri, kaip laikomasi Valstybinės kalbos įstatymo, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nutarimų ir kitų teisės aktų, nustatančių valstybinės kalbos vartojimo ir taisyklingumo reikalavimus. Ji taip pat konsultuoja piliečius, valstybės ir savivaldybių institucijas bei verslo įmones kalbos vartojimo ir taisyklingumo klausimais, atlieka prevencinį darbą informuojant, šviečiant visuomenę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“