„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Paskelbti geriausi šalies tautodailininkai – S.Kronis, V.Žilinskas, B.Andrijauskienė

Kasmet sausio 6-ąją, per Tris karalius, Lietuvos nacionalinis kultūros centras karūnuoja tris savos kultūros tradicijas puoselėjančius karalius – respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ laureatus, pirmųjų vietų laimėtojus – po vieną vaizdinės, taikomosios dailės ir kryždirbystės atstovą. Nugalėtojais tapo kalvis Saulius Kronis, pristatęs konkursui tradicinių kalviškų saulučių kolekciją, grafikas Viktoras Žilinskas pateikęs konkursui lino raižinius ir audėja Birutė Andrijauskienė, konkursui pateikusi tautinių kostiumų kolekciją.
S.Kronis, V.Žilinskas, B.Andrijauskienė
S.Kronis, V.Žilinskas, B.Andrijauskienė / Rengėjų nuotr.

Baigiamojoje konkursinėje „Aukso vainiko“ parodoje, skirtoje Tautodailės metams paminėti, pristatyti trisdešimties kūrėjų, geriausių savo apskričių meistrų, vertingiausi vaizdinės liaudies dailės, skulptūros, tapybos, grafikos, taikomų dailės šakų bei kryždirbystės darbai.

„Aukso vainikas“ šiais metais rengiamas jau šešioliktą kartą. Niekas nepaneigs, kad praėjusieji metai buvo iš esmės kitokie, pažėrę ne tik netikėtumų, iššūkių, bet ir naujų galimybių, atradimų. Pavasarį visoje Lietuvoje vyko rajoninės konkurso parodos, o rudenį surengta net 11 regioninių parodų, per kurias vertinti geriausi rajonų meistrų darbai.

Rengėjų nuotr./Birutė Andrijauskienė ir jos kurtas tautinis kostiumas
Rengėjų nuotr./Birutė Andrijauskienė ir jos kurtas tautinis kostiumas

Dėl įvestų ribojimų dalis parodų buvo eksponuojamos ne tik gyvai, bet ir perkeltos į virtualią erdvę. Tokiu būdu parodas aplankyti galėjo ir toli nuo parodų vietų gyvenantys liaudies meno puoselėtojai, parodos tapo pasiekiamos net ir gyvenantiems užsienyje.

Rengėjų nuotr./Saulius Kronis ir jo darbas „Šviesa“
Rengėjų nuotr./Saulius Kronis ir jo darbas „Šviesa“

Pagrindinis konkursinės parodos „Aukso vainikas“ tikslas – išsaugoti lietuvių liaudies dailės bruožus. Tačiau ne mažiau svarbu būti ne tik tradicijų kartotoju, bet ir kūrėju, išlaikant tradicijas kurti kažką nauja. Tai neįmanoma be lietuviškos pasaulėvokos. Dangus ir žemė pasaulyje tie patys, tačiau kiekviena tauta turi savitą pasaulio veikimo paaiškinimą, kuris mūsų laikus pasiekė apipintas tautos patirtimi, išgyvenimais, stebėjimais.

Rengėjų nuotr./Viktoras Žilinskas ir jo darbas „Žemyna“
Rengėjų nuotr./Viktoras Žilinskas ir jo darbas „Žemyna“

Šis suvokimas leidžia kurti nepasiklystant tarp savų ir svetimų vertybių. Svarbu ne tik jas išlaikyti, bet ir perduoti ateities kartoms, kad liaudies meno tradicija nenutrūkstamai tęstųsi besikeičiant žmonijai.

Konkursinių darbų paroda, surengta bendradarbiaujant su Kauno rajono savivaldybe, eksponuojama Raudondvario dvare. Parodą aplankyti gyvai šiuo metu nėra galimybių, tad virtualiai pavartyti parodos katalogą galima čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“