Paskelbti ir apdovanoti geriausių knygų vaikams ir paaugliams autoriai

Paskelbti ir apdovanoti geriausių 2020 metų knygų vaikams ir paaugliams autoriai, pirmadienį pranešė Tarptautinė vaikų ir jaunimo literatūros asociacija.
Juozo Masiulio knygynas Panevėžyje
Knygos / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Apdovanojimų ceremonija sekmadienį vyko Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Rašytojai, dailininkai, iliustruotojai, vertėjai apdovanoti septyniose kategorijose. Aštuntoji premija skirta už skaitymo skatinimo veiklą. Šių metų renginio tema – „Vaikų knygų tiltas“ – nuoroda į asociacijos įkūrėjos, vokiečių rašytojos Jellos Lepman autobiografinės knygos pavadinimą.

Prano Mašioto premija už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams skirta Mariui Marcinkevičiui ir Ingai Dagilei už knygą „Akmenėlis“ (leidykla „Tikra knyga“) – už litvakų istorinės atminties aktualizavimą bei drąsą su vaikais kalbėti apie tamsiausius istorijos periodus, gebėjimą juos papasakoti jautriai, vedant skaitytoją į šviesą, ir istorijos supratimą, taip pat už nuostabią knygos vizualinę dermę.

Premija už geriausią paveikslėlių knygą vaikams skirta Kotrynai Zylei už knygą „Mažas kaip vabalėlis“ (leidykla „Dvi tylos“) – už atskleistą mažo pasaulio didumą, taupų, bet talpų tekstą, kuriame nuostabiai dera vaizdai ir žodžiai.

Domicėlės Tarabildienės premija už gražiausią metų knygą skirta Aušrai Kiudulaitei už knygos „Maksas ir 92 musės“ (leidykla „Tikra knyga“) iliustracijas – už įtaigią meninę kalbą ir intertekstinius vaizdų pasakojimus, išplečiančius vaikų literatūros ribas.

Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą skirta Indrei Zalieckienei už paveikslėlių knygą „Kapt kapt kapt“ (išleido Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) – už mažiausiųjų skaitytojų pajautimą, vaizdo ir žodžio žaismę, taisyklingą eilėdarą, savo paprastumu žavų knygos pasaulį, skatinantį ieškoti, stebėtis ir atrasti skaitymo džiaugsmą vis iš naujo.

Eugenijos Stravinskienės premija už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą vaikams skirta Aigustei Vykantei Bartkutei už Danielos Fischerovos knygos „Blogykla“ vertimą iš čekų kalbos (leidykla „Debesų ganyklos“) – už itin gyvą ir kalbiškai spalvingą šmaikštaus apversto pasaulio perteikimą bei išmonę charakterizuojant personažus.

Adomo Druktenio premija už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą paaugliams skirta Birutei Avižinienei už Annetos Huizing knygos „Kaip aš netyčia parašiau knygą“ vertimą iš nyderlandų kalbos (leidykla „Debesų ganyklos“) – už sklandžią ir taikliai perteikiančią pirmuosius bręstančios paauglės literatūrinius bandymus, jos jauseną ir mąstyseną kalbą.

Premija už geriausią metų pažintinę knygą skirta Mariui Poškui už jausmų žinyną „Ką aš jaučiu“ (leidykla „Alma littera“) – už jautrų ir atsakingą požiūrį į jaunųjų skaitytojų poreikius ir galimybes, už adresato pojūtį ieškant teksto ir vaizdo dermės.

Vinco Aurylos premija už vaikų literatūros tyrinėjimus, sklaidą ar skaitymo skatinimo veiklą skirta Kupiškio rajono Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkei Danutei Miknevičienei – už gyvą vaikų biblioteką, orientuotą į gilią, prasmingą literatūrą, už renginius ir iniciatyvas, ugdančius jaunuosius skaitytojus.

Tradiciškai kasmet nuo 1993 metų rengiami apdovanojimai vyko 29-ąjį kartą. Tai vieni svarbiausių literatūrinių apdovanojimų Lietuvoje.

Vienas šių premijų tikslų ir yra stiprinti profesionalią vaikų literatūros refleksiją Lietuvoje, todėl geriausias metų knygas renka tik profesionalai – specialistų komisijos, į kurias kviečiami vaikų literatūros ir knygos meno tyrėjai, mokytojai, skaitybos specialistai, dailininkai, dizaineriai, kalbininkai, studentai ir kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai