Ta proga Šiaulių miesto vadovai į Savivaldybę pasikvietė bibliotekų vadovus aptarti Nacionalinės bibliotekų savaitės renginių. Susitikime su miesto vadovais šįsyk dalyvavo trijų Šiauliuose esančių bibliotekų direktorės.
P. Višinskio bibliotekoje jau matyti remonto pabaiga
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktorė Rūta Žirgulytė susitikimo metu pasidžiaugė, kad jau artėja prie pabaigos šešerius metus tebesitęsiantis bibliotekos pastato remontas, nors paradinis įėjimas bus lankytojams atidarytas tik vasaros pradžioje.
Kita priežastis šiai bibliotekai džiaugtis, anot direktorės, yra ta, kad nepaisant sunkmečio išlaikytas puikus darbuotojų kolektyvas, kuris pasiryžęs nuolat atnaujinti savo žinias ir suteikti bibliotekos lankytojams kuo daugiau paslaugų.
Be to, R. Žirgulytė pakvietė miesto vadovus dažniau lankytis bibliotekos organizuojamuose renginiuose ir ypač Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, kai vienas iš ryškiausių šio ciklo renginių bus susitikimas su Šiaulių miesto garbės piliečiu, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu profesoriumi Sauliumi Sondeckiu.
Miesto viešoji biblioteka – 10 miesto vietų
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Irena Žilinskienė susitikimo metu šmaikštavo, iššifruodama Bibliotekų savaitės šūkį: „Nežinai (tai yra, neturi pinigų) – pėdink į biblioteką!“
Ir kaip vieną iš šį šūkį iliustruojančių renginių ji įvardijo bibliotekos „Šaltinėlio“ filiale pristatomą socialinį ugdomąjį žaidimą „Iššūkis“ miesto bibliotekininkams ir pedagogams. Pasirodo, dalyvaujant bibliotekos organizuojamame žaidime mokiniai galės surinkti „bonusus“, kurie padidins jų pažymius mokyklose.
Taip pat I. Žilinskienė, kaip ir jos kolegė iš apskrities bibliotekos, džiaugėsi, kad visų miesto bibliotekų skyrių ir filialų patalpos yra sutvarkytos, renovuotos ir veikiančios, o „Saulės“ filialas, persikėlęs iš miesto centro į bendras patalpas su Gytarių progimnazija, prigijo šiame miesto rajone ir net vietos bendruomenės meno mėgėjams siūlo ekspozicijų salę.
Tiek apskrities, tiek miesto bibliotekų direktorės atkreipė miesto vadovų dėmesį, kad labai daug nuveikė keliant kompiuterinį raštingumą tarp miestiečių ir suteikiant įvairias paslaugas, kurios anksčiau nebuvo laikomos būdingomis šioms kultūros įstaigoms.
Universiteto bibliotekoje yra vietos ir darželinukams
Šiaulių universiteto bibliotekos direktorė Gražina Lamanauskienė taip pat pažymėjo, kad jos vadovaujama biblioteka aptarnauja net daugiau šiauliečių nei universiteto dėstytojų ar studentų.
Be to, čia siūlomos ikimokyklinio amžiaus vaikų priežiūros paslaugos už simbolinį mokestį.
Nacionalinės bibliotekų savaitės, skirtos vaikams, metu Universiteto bibliotekoje didelę dalį renginių organizuoja studentai.
Taip pat direktorė džiaugėsi, kad biblioteka jau gavo ketvirtąją beveik dviejų tonų svorio Jono Šliūpo archyvo siuntą, kurią dar reikės sutvarkyti ir pristatyti, pusantro tūkstančio vertingų knygų iš dizainerio Viliaus Purono kolekcijos bei Didžiąją knygą.
Reikia lėšų ir naujoms knygoms, ir atlyginimams
Susitikimo su miesto vadovais metu bibliotekų direktorės išsakė ir pageidavimų. Jei Miesto viešosios bibliotekos direktorė I. Žilinskienė prašė dar šiek tiek padidinti bibliotekininkų atlyginimus, kad šiais metais darbuotojams nebetektų eiti nemokamų atostogų, tai Šiaulių apskrities P. Višinkio viešosios bibliotekos direktorė prašė surasti galimybių įrengti prie bibliotekos automobilių stovėjimo aikštelę ir nugriauti nežinia kam priklausančią tvorą tarp bibliotekos ir lošimo namų.
R. Žirgulytė teigė, kad meniniu akcentu šalia esančiame nesutvarkytame skvere ar bibliotekos kiemelyje galės pasirūpinti ir pati biblioteka, juolab kad jau esantis nusižiūrėtas V. Purono sukurtas „Geležinis žmogus“.
Universiteto bibliotekos direktorė apgailestavo, kad jos vadovaujamoje bibliotekoje nėra galimybių miestiečiams išduoti knygų į namus – esą per mažai yra grožinės literatūros.
Ne ką geresnė padėtis su naujomis knygomis ir kitose dviejose bibliotekose: šiems metams P. Višinskio biblioteka gavo apie 90 tūkstančių litų, o Miesto biblioteka – kiek daugiau nei 91 tūkstantį. Tai yra, kiekvienam miesto gyventojui galima nupirkti naujų leidinių už mažiau nei vieną litą.
O turint omeny, kad iš tų pačių pinigų bibliotekoms tenka įsigyti ir vis populiarėjančias elektroninių knygų versijas, tas ne visas litas dar labiau sutirpsta.
Trijų Šiaulių mieste esančių bibliotekų vadovės susitikimo su miesto vadovais metu džiaugėsi darbščiais, kūrybingais savo darbuotojais ir pageidavo pagalbos, kad šiauliečiams galėtų suteikti daugiau ir įvairesnių paslaugų.