Pataisomis siūloma įteisinti naujas centro funkcijas – inicijuoti ir organizuoti laisvės kovotojų, rezistentų ir kitų asmenų, nužudytų Lietuvos Respublikos teritorijoje okupacinių režimų metu, palaikų paiešką, taip pat kaupti tokių asmenų identifikavimui reikalingus duomenis – genetinių (DNR) ir biologinių mėginių bazę.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras de facto jau ne vienus metus vykdo laisvės kovotojų, pokario aukų (partizanų) palaikų identifikavimo darbus, turi patirties, susijusios su DNR tyrimų naudojimu žuvusiųjų palaikams identifikuoti, asmenų DNR pavyzdžių kaupimu. Atsižvelgiant į tai, kad poreikis identifikuoti pokario pasipriešinimo kovose žuvusių asmenų palaikus didėja ir susijusios veiklos apimtys plečiasi, tikslinamas esamas teisinis reglamentavimas.
Priėmus įstatymo pataisas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras taip pat įgis teisę inicijuoti, skatinti ir remti memorialinių kompleksų, paminklų statybos, atminimo ženklų, kino filmų, monografijų kūrimo projektus ir skelbti viešus konkursus jiems įgyvendinti ne tik Lietuvos Respublikos teritorijoje, bet ir už jos ribų.
Vyriausybė taip pat siūlo Seimui papildyti įstatymo projektą nuostata, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras atlieka Laisvės gynėjo teisinio statuso pripažinimo komisijos sekretoriato funkcijas.
Vyriausybė pritarė, jog kartu būtų papildytos Gyventojų registro įstatymo nuostatos, kad informacija apie giminystės ir svainystės ryšius gali būti teikiama Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui – organizuojant laisvės kovotojų, rezistentų ir kitų asmenų, žuvusiųjų ir / ar nužudytų okupacinių režimų metu, palaikų identifikavimą, ieškant jų giminių.