Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Po restauracijos Gintaro muziejaus lankytojų srautai viršijo lūkesčius

ES struktūrinių fondų pagalba atnaujintas Palangos Gintaro muziejaus pastatas ir moderniai pristatoma gintaro ekspozicija populiarėja, pranokdama pastato renovacijos ir ekspozicijų modernizavimo projekto rengėjų ir vykdytojų lūkesčius.
Neseniai rekonstruotas Palangos Gintaro muziejus laukia didesnių turistų srautų.
Neseniai rekonstruotas Palangos Gintaro muziejus laukia didesnių turistų srautų. / Palangos sav. nuotr.

„Esame maloniai nustebinti rezultatais ir tikimės, kad jie ir toliau bus tokie, arba tik gerės“, – komentavo Daiva Bagdevičienė, Lietuvos verslo paramos agentūros Turizmo projektų valdymo skyriaus vyresnioji projektų vadovė.

Rengdamas projektą „Palangos gintaro muziejaus reprezentacinių rūmų restauracija ir jų pritaikymas šiuolaikiniams kultūrinio turizmo poreikiams“, Lietuvos Dailės muziejus vienu iš siekiamų tikslų, kitaip vadinamų stebėsenos rodikliais, įvardijo 32 tūkst. turistų skaičių. Tiek lankytojų muziejus įsipareigojo privilioti per trejus metus po projekto įgyvendinimo pabaigos.

2012 m. sausio pabaigoje muziejaus projekto vykdytojai informavo VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūrą (LVPA), kad jie neabejoja, kad stebėsenos rodiklį sugebės įgyvendinti. Restauravus muziejų, per vienerius metus Palangos Gintaro muziejaus lankytojų srautas viršijo lūkesčius: jau per pirmus metus po projekto įgyvendinimo turistų lankančių muziejų skaičius pasiekė per dvidešimčia tūkstančių (20,196), o tai sudaro apie 63 proc. suplanuoto trijų metų numatytojo srauto.

Projekto vykdytojai teigia, kad atlikti darbai sulaukė labai gerų lankytojų vertinimų ir leidžia muziejui tikėtis dar didesnio turistų dėmesio ateityje.

„Kovą jų šiek tiek sumažėjo, tačiau sausio mėnesį turėjome per 1,5 tūkst. lankytojų. Tiek žmonių žiemą anksčiau nesulaukdavome. Atvyksta nemažai rusakalbių svečių, pradėjo daugėti moksleivių grupių. Gegužę jų tikimės dar daugiau, nes jau dabar gauname užsakymų iš šalies mokyklų“, – pasakojo Palangos Gintaro muziejaus vedėja Vilija Macienė.

V. Macienė  priminė, kad Lietuvos Respublikos Seimas 2012-uosius metus paskelbė „Muziejų metais“ ir vylėsi, jog „padidėjęs dėmesys muziejams paskatins dar didesnius lankytojų srautus“.
 
Tiškevičių rūmų, populiariai vadinamų Palangos „vizitine kortele“, rekonstrukcijos projektas buvo pradėtas rengti tuomet, kai pastato būklė buvo avarinė. Prieš 20 metų atnaujinta ekspozicija taip pat nebeatitiko šiuolaikinių reikalavimų, o prasta muziejaus pastatų būklė mažino muziejaus teikiamų paslaugų kokybę, tai žinoma mažino veiklos plėtros galimybes. XIX a. pabaigoje statyti rūmai paskutinį kartą iš dalies rekonstruoti buvo 1981 metais.

Prieš keletą metų Vokietijos archyve rasti ir išstudijuoti originalūs Tiškevičių dvaro sodybos  projekto brėžiniai palengvino rūmų restauracijos ir pritaikymo viešosioms turizmo reikmėms techninio projekto parengimo darbus.

uziejaus rekonstrukcijos metu buvo modernizuota jo ekspozicija ir įsigyta kultūrinių renginių organizavimui bei lankytojų aptarnavimui reikalinga įranga. Projekto įgyvendinimui buvo skirta 2,9 mln. litų ES struktūrinių fondų paramos.

Iš ES struktūrinių lėšų paramos bus tvarkomas ir Palangos botanikos parkas supantis rūmus. Šį projektą vykdo Palangos savivaldybė. Iš ES struktūrinių fondų projekto finansavimui skirta 3,5 mln. Lt. Palangos botanikos parko projekto stebėsenos rodikliuose numatyta pritraukti  net 150 tūkst. turistų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos