Šiandien, 17 val., Sereikiškių parke bus oficialiai atidaryta Tūkstantmečio dainų šventė. Keletas renginių vyks ir sostinės bažnyčiose: giesmės skambės 18 val. Bernardinų bažnyčioje, 19 ir 20 val. Šv. Jonų bažnyčioje. 21 val. Dainų šventės atidarymą pratęs didžiulis nemokamas koncertas Katedros aikštėje „Pasveikinkim vieni kitus“. Pastarąjį koncertą tiesiogiai transliuos Lietuvos radijas bei televizija.
Iš viso iki liepos 6 d. Vilniuje vyks 14 unikalių renginių, kuriuose dalyvaus apie 42 tūkst. dalyvių. Iš kitų miestų atvykę dalyviai jau apsigyveno daugiau nei 70-yje sostinės mokyklų. Pasak Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus Sauliaus Liausos, dalyvių atvežimui, apgyvendinimui ir maitinimui skirti 5 mln. Lt (Iš viso Dainų šventė šiemet turi 8 mln. Lt biudžetą).
Repeticijų mažiau
Iš Akmenės rajono atvykę Dainų šventės dalyviai į sostinę atvažiavo antradienio vakarą ir vos spėję įsikurti sostinės Adomo Mickevičiaus gimnazijoje suskubo repetuoti. Nors šiemet taupant lėšas organizatoriai smarkiai sutrumpino repeticijoms skirtą laiką, Naujosios Akmenės muzikos mokyklos Merginų choro vadovė Meilutė Girskienė teigė, kad viskas išmokta namuose, tad pasiruošti geram koncertui turėtų pakakti ir keleto repeticijų. „Dėl visa ko yra numatyta papildoma repeticija. Tačiau šiaip repetuojame nelabai daug. Iš tikrųjų netgi džiaugiamės dėl to, kad galėsime vaikams padaryti daugiau ekskursijų po Vilnių“, – pasakojo M.Girskienė.
Dalyvių atvežimui, apgyvendinimui ir maitinimui skirti 5 mln. Lt.
Anot choro vadovės, šiemet dainos kaip niekad gražios. „Kiek yra tekę ankščiau dalyvauti dainų šventėse, tai šiemet repertuaras išsiskiria savo gražumu ir dainingumu. Net mano merginos su entuziazmu mokėsi dainų, intensyviai repetavo“, – pasakojo M.Girskienė.
Tenkinančios sąlygos
Patys dalyviai sako patenkinti gyvenimo sąlygomis. „Atsivežėme čiužinius, įsikūrėme mokyklos aktų salėje. Yra ir karšto vandens, ir maitina“, – pasakojo Naujosios Akmenės muzikos mokyklos direktorė Irina Mikulevič. Vis dėlto, anot jos, dušų trūksta. „Kai susirenka visi mokykloje apsigyvenę dainininkai, šokėjai, kiti atlikėjai, jų tikrai per mažai“, – pasakojo I.Mikulevič.
Kai susirenka visi mokykloje apsigyvenę dainininkai, šokėjai, kiti atlikėjai, dušų tikrai per mažai.
Dainų šventės dalyviams 3 kartus per dieną skiriamas maitinimas: pusryčiai, pietūs ir vakarienė. Trečiadienį per pietus kalbinti moksleiviai pasakojo, kad tiek maisto porcija, tiek jo skoniu liko patenkinti. „Valgome tik pirmą kartą, tačiau maistas neblogas. Sriuba primeną naminės sriubos skonį“, – pasakojo į Dainų šventę atvykusi Monika. „Sunku, kad viskas įtiktų tokiam dideliam skaičiui žmonių, tačiau palyginus, viskas gana normaliai organizuojama“, – sakė Akmenės kamerinio choro narė Rūta.