Klaipėdos knygų mugė išaugo iš uostamiesčio leidyklų knygų pristatymų. Renginys kasmet vis augo, o šiemet kaip niekas turtingas kultūrine programa. Kaip teigė bibliotekos vadovė dr. Laura Juchnevič, Klaipėdos knygų mugė išaugusi mugės sąvoką. Tai jau – kultūros festivalis.
Kaip teigė mugės atidarymo renginyje dalyvavęs Kultūros ministras Simonas Kreivys, knyga šiuo sunkiu metu žmonijai – it skiepas. „Kiek tenka važinėti po Lietuvą, tai būtent bibliotekos yra ta vieta, kur žmogus gali pasisemti optimizmo“, – kalbėjo jis renginyje.
Šiųmetinė programa – itin gausi. Numatyta keliasdešimt renginių. Renginiai iš Konferencijų salės bus transliuojami internetu.
15min pateikia ryškausius Klaipėdos knygų mugės renginius, kuriuos derėtų aplankyti arba stebėti virtualiai.
Kodėl W.G.Sebaldas?
Spalio 1-ąją, 16 val. Konferencijų salėje apie vokiečių rašytojo Winfriedo Georgo Sebaldo (1944-2001) kūrybą diskutuos knygos „Austerlicas“ vertėja Rūta Jonynaitė ir literatūrologė Jūratė Čerškutė.
Neseniai šalies knygynus pasiekė romanas „Austerlicas“, autoriui pelnęs ne vieną apdovanojimą.
Romane pasakojama apie savo šaknų, savosios kalbos ir vardo netekusį žmogų, kuris ieškodamas tėvynės, namų, vietos šiame pasaulyje bando išspręsti sudėtingiausią savo praeities mįslę. Kartu atsiskleidžia ir skausminga XX a. Europos istorijos panorama.
Duetuose – apie Drakulą
17 val. Konferencijų salėje Knygų mugės „Duetai“ – virtualiai renginyje dalyvausiantį Dacre'ą Stokerį kalbins Rosana Lukauskaitė.
D.Stokeris – Drakulos personažo kūrėjo Bramo Stokerio palikuonis. Renginyje jis pristatys savo bestselerį „Dracul“.
Tai antgamtiškas istorinis trileris, kuriame jaunas B. Stokeris susiduria su neapsakomu blogiu. Autorius taip pat papasakos apie išsamų tyrimą, kurį atliko prieš pradėdamas rašyti savo romaną. Pasirodo, kai B. Stokeris pirmą kartą leidėjui įteikė „Drakulos“ manuskriptą, patikino, kad knygoje aprašytų įvykių būta iš tikrųjų. D. Stokeris kalbės apie Drakulos siužeto detales, susijusias su B. Stokerio gyvenimu Dubline ir Londone, atskleis tikras Stokerių šeimos istorijas.
Grajauskų tendemas
Penktadienį 19 val. 15min. Konferencijų salėje susitiks du poetai, tėvas ir sūnus. Gintaras ir Dovydas Grajauskai.
Kartais jie mėgsta pasikalbėti ypatingu būdu – savo eilėraščiais. Kartais netgi pavyksta susikalbėti. Šįsyk dialogo centre – dvi poezijos knygos. G.Grajausko „Nykstamai menkų dydžių poveikis megastruktūroms“ ir D.Grajausko „Apie reiškinius“.
Kam reikalingas Homeras?
Šeštadienį 13 val. laukia intriguojanti diskusija apie privalomą literatūros programą „Kam reikalingas Homeras?“
Diskusijoje dalyvaus kultūros istorijos tyrinėtojas, literatūros sąrašo sudarytojas Darius Kuolys, literatūrologė Viktorija Šeina-Vasiliauskienė, Klaipėdos Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Lilija Bručkienė, Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų sąjungos pirmininko pavaduotoja Nijolė Bartašiūnienė. Diskusijos moderatorius Vilniaus universiteto ir Lietuvos istorijos instituto doktorantas A. Kazimierėnas.
Miesto istorija
Šeštadienį 15 val. Periodikos skaitykloje mugės dalyviai kviečiami sudalyvauti dviejų Klaipėdos universiteto istorikų Vasilijaus Safronovo ir Vyganto Vareikio diskusijoje „Posūkio taškai miesto istorijoje“.
Kartu bus pristatoma išskirtinė Klaipėdos istorija bei ją nagrinėjanti naujausia V.Safronovo knyga.
Didžiulis istoriko darbas jau įvertintas ir skaitytojų, ir ekspertų.