Tik pradėtas statyti spektaklis „Katedra“ tapo didžiausia šio sezono intriga – iš tiesų domino tai, kad prieš 40 metų parašytą pjesę, kuri tapo ir spektakliu – legenda, šiandien režisuoti ėmėsi vienas populiariausių šių laikų režisierių Oskaras Koršunovas.
Buvo spėliojama, kaip jam pavyks kalbėti tomis temomis, kurios buvo suprantamos sovietmečiu, ir kiek jos išliko aktualios iki šių dienų? Kaip pavyks prakalbinti šiandieninį žiūrovą?
Klubas „Prie arbatos“ diskusiją moderuoti pakvietė istoriką Aurimą Švedą, ne kartą savo darbuose tyrinėjusį sovietmečio epochą ir jos fenomenus.
„Dar neparodytas Nacionalinio dramos teatro scenoje Oskaro Koršunovo spektaklis „Katedra“ virto reiškiniu, – sako istorikas. – Po premjeros tapo akivaizdu, kad šis reiškinys neišsitenka teatrologų recenzijose, provokuodamas į diskusiją apie praeities ir dabarties akistatas teatre įsitraukti ir istorikus bei literatūrologus. Todėl įvairiems „cechams“ priklausantys žmonės kalbėsis apie „Katedrą“ kaip akistatos tarp režisieriaus ir poeto, kūrėjo ir visuomenės, tautos ir jos sudievinamų herojų, sovietmečio ir dabarties, erdvę.“
Diskusijoje dalyvaus režisierius Oskaras Koršunovas, literatūrologė Loreta Mačianskaitė bei Nacionalinio dramos teatro meno vadovas Audronis Liuga.
Gruodžio 13 d., 18 val. Menų spaustuvės Infotekoje. Įėjimas nemokamas. Kviečiame dalyvauti!