Trečioji „Purpurinio vakaro“ diena prasidėjo Vytauto Kernagio fondo „Vaikų sceninio meistriškumo“ stovyklos koncertu aikštėje, prie Anykščių kultūros centro. Jame pasirodė kelios dešimtys stovyklos dalyvių.
Sausakimšoje Anykščių kultūros centro didžiojoje salėje vyko susitikimas su pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės vadovu, profesoriumi Vytautu Landsbergiu.
Jis įkvėpė publiką pasakojimais apie kūrybą bei laisvę. Profesoriaus tekstai, esantys neseniai išleistoje knygoje „Organizuoti tekstai“, sunkiai paklūsta žanriniam suskirstymui, yra gana skirtingi. Savo jausmus dėliojantis nuo jaunystės, prieš porą metų savo eiles pradėjęs skelbti ir socialinių tinklų svetainėje „Facebook“, V. Landsbergis apie kūrybą kalbėjo, jog kurti nėra išmokstama, kūrybą reikia išjausti.
Profesorius visada vengdavo žodžio poezija, o paklaustas, kaip jis pats ją supranta, teigė: „Poezija – kai svaidžioji nesąmones ir dar pamuzikuoji, svajoji apie šilo samanas ir, kad ateitų mylimoji“.
Po susitikimo su profesoriumi V.Landsbergiu festivalio dalyviai rinkosi į režisieriaus Saulius Baradinsko filmo „Grąžinti nepriklausomybę“ (2018 m. Lietuva, Vokietija) peržiūrą. Juostą, kurtą nepriklausomybės šimtmečio progai, pristatė idėjos autorius, komikas Olegas Šurajevas.
Jis pasakojo, kad filmo premjera įvyko dar šių metų sausio mėnesį. Kino teatruose filmą rodė net šešias savaites, o po to kino juosta iškeliavo į pasaulį: buvo rodoma Švedijoje, Anglijoje, Prancūzijoje, Danijoje ir net septyniuose Amerikos miestuose.
Kaip teigė idėjos autorius O.Šurajevas: „Esu pakankamai patenkintas, kaip žmonės priima filmą“. Susitikimą moderavo aktorius Gediminas Storpirštis, taip pat atlikęs vieną iš pagrindinių – Basanavičiaus vaidmenį.
Pakutinis festivalio renginys – Dainuvos slėnyje surengtas didysis festivalio pabaigos koncertas, kurį vedė Raminta Naujanytė – Bjellė. Pirmasis į sceną lipo jaunosio kartos bardas, šiemet už ryškiausią pastarojo meto debiutą pelnęs Sauliaus Mykolaičio premiją, Valentinas Abarius.
Vilijos Urbonienės ir Oksanos Sadauskienės atliekami kūriniai pakerėjo festivalio dalyvius bei svečius jautriomis melodijomis, o iš širdies skambėję dainų tekstų žodžiai tryško begaliniu nuoširdumu.
Koncertą tęsė legendinės grupės „Plius minus“ vadovas, greitai randantis bendrą kalbą su publika, Mikas Suraučius. „Purpurinio vakaro“ legenda, aktorius, muzikantas, scenoje koncertuojantis ne vieną dešimtmetį, Olegas Ditkovskis sužavėjo publiką prasmingu pasirodymu.
Žinomas aktorius, bardas Gediminas Storpirštis kartu su grupe dalijosi savo dainomis. Jose buvo galima išgirsti lietuvių poetų prasmingas eiles.
Antrą dieną iš eilės ant festivalio scenos lipo svečiai iš Sakartvelo, Tbilisio valstybio operos ir baleto teatro solistai V.Galuašvili, S.Gvelesiani, T.Saginadzė bei G.Datusani.
Unikalus, grupės „Sadūnai“ muzikantas Gintaras Andrijauskas su savo dukromis – Terese ir Milda, pasivadinusiomis duetu „Baltos varnos”, lipo ant scenos kaip „Andrijauskų trio“.
Abi sesės festivalyje pasirodo nebe pirmą kartą, tačiau G.Andrijauskui tai buvo debiutas šiame festivalyje.
Nacionalinis bardų festivalis „Pupurinis vakras” VšĮ „Bardai LT” Anykščiuose organizuojamas jau dešimti metai.