Rupert ir „Vilnius Tech Park“ kviečia teikti postpandeminių ateičių vizijas

Tarpdisciplininis meno, rezidencijų ir edukacijos centras Rupert drauge su „Vilnius Tech Park“ komanda, reaguodami į pandemijos sąlygotus ir visas gyvenimo sritis palietusius radikalius pokyčius, imasi naujos iniciatyvos ir kviečia menininkus, kultūrininkus, tyrėjus, mokslininkus, filosofus, technologijų žinovus ir visus vizionierius teikti šiandien aktualius klausimus atliepiančias vizijas.
Lia Perjovschi. Knowledge Museum Kit & Dan Perjovschi: Time Specific
Lia Perjovschi. Knowledge Museum Kit & Dan Perjovschi: Time Specific / Rupert nuotr.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, netikėtai užklupęs virusas išjudino fundamentalius dalykus, pakeitė mūsų veikimo būdus ir sąlygas, mastelį, infrastruktūrą, ekonomiką ir gyvenimo būdą. Apokaliptinės nuojautos tapo įšaldyta kasdienybe. Kolektyvinė patirtis kultūroje ir mene tampa asmenine patirtimi prie ekrano, o nežinia dėl ateities kausto labiau nei baimė. Tačiau krizinis periodas gali būti ir galimybė naujiems pasaulio scenarijams.

„Krizė yra puikus metas pasitikrinti, ar galime mąstyti iš tiesų kūrybiškai ir nevaržomai, ar egzistuoja nuo realybės atitrūkusios, tačiau aktualumo neprarandančios idėjos? Manau, kad mūsų tikslas – ne kuo greičiau išbristi iš krizės sugrįžtant į prieš kelis mėnesius buvusią situaciją, o pasiūlyti naujus pasaulius“, – teigia Rupert vadovė Julija Reklaitė.

Konkurso organizatoriai kviečia spekuliuoti ir provokuoja rašyti tokiomis temomis kaip kvazirealybė, ateities atmintys, pandemijos vaizduotė, naujosios erdvės koordinatės, žmogaus teisės ir išnykimo dinamika. Ateitis – vienas svarbiausių šio projekto raktažodžių. Apie ją vizionierius, menininkas, dizaineris, inžinierius, tyrėjas Julijonas Urbonas sako: „Ateitis yra ateitis, nes nėra numatoma. Ateitis, kurią galima prognozuoti ar suplanuoti, yra dabartis. Tad vienintelis būdas apčiuopti ateitį yra pamilti nežinomybę.“

Kvietime keliami klausimai: Kaip pandemijos laikas koreguoja estetinę raišką? Kaip įprasminsime, perkursime ir neutralizuosime pandemijos patirtis? Kokie šiandienos eksperimentai taps norma ateityje? Kaip vyks idėjų apykaita ir koks bus žinių metabolizmas naujoje eroje? Kaip pandemija pakeis mūsų santykį su kitomis gyvybės formomis? Ar Žemė vis dar optimali planeta gyventi?

Konkurso iniciatorius, „Vilnius Tech Park“ vadovas ir daugelio kitų projektų pradininkas Darius Žakaitis, pažymi, kad „tik naujos ir kūrybiškos idėjos gali mums padėti išgyventi šį neapibrėžtą laiką. Ne mažiau svarbus drąsus idėjų įgyvendinimas, o tame mes jau turime nemažai patirties, kurią šiuo laikotarpiu ir galime išnaudoti.“

Atrinktų atviriausių, labiausiai provokuojančių ir įdomiausių vizijų autoriai bus apdovanoti 150 Eur premijomis, jų pasiūlymai atsiras kuriamame viešame vizijų banke bei pasitarnaus kaip unikalus šio neįprasto laiko archyvas. Užpildytą anketą su savo vizija prašoma pateikti iki penktadienio, gegužės 29 d.,

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis