Nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos iki 8-ojo dešimtmečio vidurio šaltasis karas buvo tarptautinės moderniosios dailės, dizaino, architektūros ir kino meno raidos palydovas. Šis laikotarpis pasižymėjo ne tik politine įtampa, bet ir ypatingu kūrybiškumu. Tai atsispindėjo visose gyvenimo srityse – ir kasdienėje žmonių aplinkoje, ir reikšmingiausiuose kultūros pasiekimuose.
Dailė ir dizainas netapo vien tik šaltojo karo politikos iliustracija – meno kūriniai atspindėjo dominuojančias laikmečio politines ir socialines idėjas, joms buvo metamas iššūkis. Paroda skatina pažvelgti į šaltąjį karą kaip į varžybas tarp dviejų skirtingose „geležinės uždangos“ pusėse susiformavusių modernaus gyvenimo ir meno sampratų.
Šia proga rugsėjo 26 d. „Viktorijos ir Alberto“ muziejaus Sacklerio centre bus rengiamas kuratorių pokalbis, kuriame dalyvaus parodos kuratorė Jane Pavitt, naujosios Nacionalinės dailės galerijos vyresnioji kuratorė Lolita Jablonskienė bei projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ vizualiųjų menų projektų vadovė Laima Kreivytė. Pokalbį moderuos Henry Meyric Hughes, tarptautinės meno kritikų asociacijos (AICA) prezidentas bei Europos Tarybos konsultantų grupės narys.
Vilniuje pristatomai parodai „Šaltojo karo modernizmas“ siekiama suteikti specifinį lokalų kontekstą – šalia bus pristatomas ir „atšilimo“ metų laikotarpio Baltijos šalių dailės, dizaino ir architektūros projektas.