Žiniasklaidai išplatintame pranešime rašoma, kad cirkas į atnaujintą Šakių kultūros centrą traukia šimtus nesenstančių cirko gerbėjų, kurie negaili plojimų jauniesiems artistams. Ir jei ne cirkas, vargu, ar iš Kinijos, Šveicarijos atvykę jie sužinotų apie nedidelį miestelį Lietuvoje.
Šiais metais legendiniam „Cirko žiburių“ konkursui-festivaliui sukanka 40 metų. 1978 metų balandį į pirmąjį tarprajoninį saviveiklinių cirkų sąskrydį susirinko net 10 mėgėjiškųjų cirko kolektyvų, kurie jungė 242 įvairaus žanro atlikėjus, – cirkas tuo metu šalyje išgyveno pakilimą. „Kai kurių kolektyvų meninis lygis šiandien gerokai lenktų ne vieno, save profesionalu vadinančio, pasirodymą. Būdavo tikrai sunku vertinti programas, daugelis iš dalyvių buvo labai geri. Niekas neregistravo statistikos, kiek iš to meto „Cirko žiburių“ dalyvių tapo profesionaliais artistais, tačiau tikrai ne vienetai ryžosi rinktis iš išorės tarsi blizgantį, bet iš tiesų dyglių ir spyglių kupiną kelią“, – pasakoja ilgametis festivalio žiuri narys Alvidas Jancevičius.
Nepriklausomoje Lietuvoje atsinaujinęs festivalis metus pradėjo skaičiuoti iš naujo. Festivalio iniciatoriai – Šakių cirko studijos „Šypsena“ vadovai Itana ir Raimondas Januševičiai, 2008-ųjų lapkritį, po 22 metų pertraukos Šakiuose atgaivinę „Cirko žiburius“. Festivalis mieste ne tik atgimė, bet ir tapo tarptautiniu.
Cirko festivalis į Šakius sukvietė Europos cirko grandus – Maskvos M.Rumiancevo vardo valstybinės cirko ir estrados mokyklos direktorę Valentiną Saviną, Minsko valstybinio cirko meno vadovą Vytautą Grigaliūną, Kijevo municipalinės estrados ir cirko meno akademijos rektorių, meno istoriką, profesorių Vladyslavą Kornijenko, legendinę plėšrūnų dresuotoją, Ukrainos nacionalinio cirko generalinę direktorę ir meno vadovę Liudmilą Ševčenko, Tarptautinio festivalio „Pontijskaja arena„ direktorė, tarptautinės cirko mokyklų asociacijos viceprezidentę Valentiną Kolesničenko iš Ukrainos, Vokietijos artistų agentūros „OPALLA entertainment“ direktorių Olegą Žovnirą ir daugybę kitų.
Garsiojoje Imrės Kalmano operetėje „Cirko princesė“, kurios pastatyme Kauno muzikiniame teatre sėkmingai dalyvauja ir „Šypsenos“ artistai, sakoma: „Cirkas – tai maža Visata, kurioje vyksta žaidimas. Čia visi žaidžia sąžiningai, apgaulei vietos nėra – kvailys neapsimes protingu, bailys neįeis į tigro narvą, o iliuzionistas niekada neprisistatys pranašu“.
Šiais metais „Cirko žiburiai“ į Šakius sukvietė 170 artistų. Cirko arenoje pasirodys 13 kolektyvų iš 7 šalių. Jaunieji cirko atlikėjai čia parodys viską, ką moka geriausiai. Ir ne prizų dydis paprastai lemia jų laimę, o žiūrovų plojimai.