„Nuotraukose – Ukrainos vaikai, gyvenantys prie fronto ir patyrę, kas yra karas. Išraiškinguose vaikų portretuose – šypsenos, svajonės ir nevaikiškai kenčiančios akys. Nuotraukų autoriai – ukrainiečių fotomenininkai, žurnalistai, karo psichologai ir režisieriai, įamžinę ir vaizdus iš labiausiai nuo karo nekentėjusių sričių – Luhansko ir Donecko“, – teigiama Seimo Ryšių su visuomene skyriaus pranešime.
Parodos organizatoriai siekia atkreipti visuomenės, valstybių vadovų, tarptautinių organizacijų dėmesį į daugiau kaip 300 tūkst. vaikų, praradusių vaikystę ir nuolat esančių ugnies linijoje, apsaugos klausimą.
Nuo 2016 metų birželio mėnesio paroda buvo pristatyta septyniose pasaulio valstybėse: Ukrainoje, Graikijoje, Moldovoje, Jordanijoje, Estijoje, Izraelyje ir Kipre.
Po parodos atidarymo vyks dokumentinio kino almanacho „Ginklo broliai“, nufilmuoto žymių Vokietijos ir Ukrainos dokumentikos specialistų ir savanorių – Konstantino Mohylniko, Myroslavo Hajaus ir Sergijaus Lysenkos – peržiūra ir aptarimas.
Dokumentiniai filmai pasakoja karo istorijas, atskleidžia jų priežastis ir karių bei civilių reakciją į karą.
Karinis konfliktas Ukrainose rytuose, Donecko ir Luhansko srityse, prasidėjo 2014 metų kovą po Krymo okupacijos. Rusijos remiami separatistai įkūrė Donecko ir Luhansko liaudies respublikas.