Nespalvotas fotomenininko Gintaro Česonio dialogas su Kauno tvirtove yra kvietimas drauge leistis į kelionę po praeitį ir nepažintą miesto istorijos dalį, atskleidžia ir intymų, dėmesingą fotografo santykį su objektu. Fotomeno parodos bei albumo „Pasivaikščiojimai po Kauno tvirtovę” tikslas yra atkreipti dėmesį į istorijos, kultūros bei architektūros dramą ir pradėti ateityje numatomos išleisti informacinių-fotografinių leidinių apie Kauno tvirtovę seriją.
Kauno tvirtovė (1882-1915 m.) yra viena didžiausių ir geriausiai išsilaikiusių fortifikacinių įtvirtinimų Rytų Europoje, turinti išskirtinę istorinę, urbanistinę ir kultūrinę reikšmę. Ryškiausi architektūriniai ansambliai tapo svarbiais miesto tūrinės ir erdvinės kompozicijos akcentais, iki šiol nerandantys naujų bendravimo su dabartimi formų.
Fotomenininkas Gintaras Česonis į Kauno tvirtovę žvelgia profesionaliu žvilgsniu: baigęs praktines fotomeno studijas Nacionalinėje Fotografijos akademijoje Arlyje (Prancūzija), taip pat studijavo VDU Menų institute architektūros istoriją ir teoriją.
G. Česonis „Pasivaikščiojimus po Kauno tvirtovę” pradeda nuo Pirmojo forto ir baigia Devintuoju, skaido teritoriją dalimis, detalėmis ir fragmentais, atskleisdamas ne tik asmeninį santykį su tikrove, bet kur kas proziškesnę ir tragiškesnę architektūrinio paveldo realybę, negu galima įžvelgti estetizuotuose tvirtovės fiksavimuose.
Nespalvotos fotografijos darbais siekiama įtaigumo, ne vien dokumentinio ar meninės raiškos santykio. „Tokie jausmai išgyvenami tiktai asmeniškai, to negali aprašyti, pateikti žemėlapį,instrukciją ar patarimą”, – teigia fotomenininkas Gintaras Česonis, ieškantis vienminčių, kurie patys išsileis į kelionę po tvirtovę, siekdami suprasti objekto reikšmę ir pajusti meilę kitų niekinamai aplinkai.
Fotomeno parodos pristatymo vakarą gera nuotaika dalinsis Gintarė Skėrytė (sopranas) ir Kazys Stonkus (akordeonas).
Paroda veiks 2008 rugpjūčio 19 d. – rugsėjo 11 d.
Daugiau apie projektą - www.menasdvaruose.lt.