Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Šią savaitę prasidės dainuojamosios poezijos festivalis „Akacijų alėja“

Jau šį liepos 7 d. visus dainuojamosios poezijos gerbėjus suvienys ir dvyliktą kartą sukvies bardų festivalis „Akacijų alėja“. Spaudos konferencijoje festivalio organizatoriai atskleidė iki šiol nežinomas festivalio detales ir pateikė staigmenų.
Andriaus Kaniavos albumo pristatymo koncertas
Andrius Kaniava. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmas eksponatas šlovės muziejui

Spaudos konferencijoje buvo pristatytas steigiamo „Akacijų alėjos“ muzikinės šlovės muziejaus pirmasis eksponatas.

„Vytautas Kernagis yra dainuojamosios poezijos signataras. Jis – pirmasis žmogus, užlipęs į sceną ir pasakęs, kad tai – dainuojamoji poezija. Todėl labai džiugu, kad pirmasis muziejaus eksponatas ir bus iš Vytauto Kernagio archyvo“ – sakė Virgis Stakėnas.

Anot Vytauto Kernagio fondo vadovo Vytauto Kernagio jaunesniojo, ilgai galvota, koks turėtų būti šio iki šiol nematerealizuoto muziejaus eksponatas. „Nusprendžiau, kad Vytauto Kernagio rankraštis su natomis eilėraščiui iš Dalios Saukaitytės knygos „Rugpjūčio žemuogės“ puikiai tiks“, – sakė Vytautas Kernagis jaunesnysis. Šį eksponatą „Akacijų alėjos“ gerbėjai galės išvysti liepos 7 d. „Akacijų“ krautuvėlėje. Pirmasis prieš ketverius metus įsteigtas „Akacijų“ ordinas (Nr. 001) buvo skirtas V.Kernagiui ir įteiktas jo šeimai.

Bardai judės link Nemuno

Per dvylika metų festivalis labai išaugo ir išsiplėtė – tūkstančiai susirinkusių dainuojamosios poezijos gerbėjų vargiai galėjo ir matyti sceną, ir klausytis atliekamų kūrinių. Tad šiemet scena bus perkelta į kitą – daug erdvesnę – vietą. Ji stovės puikiai įrengtame parke visai šalia –  kitapus Akacijų alėjos.

„Mes artėjame prie Nemuno. Tai pusiaukelė tarp to, kur buvome, ir upės. Taip dėkingiau atsiskleis mūsų žanro specifika, kurią atspindi žodžiai „sielos piknikas dainuojamajai muzikai su giliais tekstais“, – nuotaikingai dėstė festivalio prodiuseris V.Stakėnas.

Programoje – staigmenos ir siurprizai

Šiemet bardų festivalis žada ne vieną staigmeną. Kai kuriuos į sceną lipsiančius pastaruoju metu apdovanojimus laimėjusius atlikėjus vėl, kaip ir ankstesniuose festivaliuose, matysime kitame amplua. Tarp jų bus ne tik lietuviai, bet ir iš užsienio atvykę atlikėjai.

Dar viena dvylikto bardų festivalio naujovė – nebe trys, o keturios renginio dalys. Pirmoje, Įžangos koncerte, dalyvaus „Mažosios akacijos“ atrankos konkurso, respublikinio moksleivių dainuojamosios poezijos konkurso, V.Kernagio konkursų laureatai. Taip pat į sceną lips ir „Akacijų žiedo“ nominaciją pelniusi jaunoji dainė. Iš viso čia pasirodys 9 jaunieji bardai, atliksiantys po dvi dainas.

Antroje dalyje vyks „Žmogaus orkestro“ („One Man Band“) pasirodymai. Į sceną lips iš Italijos atvykęs lūpinis armonikierius Leno Landinis. Iš lietuvaičių – multiinstrumentalistas, grupės „Saulės broliai“ lyderis Saulius Petreikis.

Tradicinėje dalyje – Didžiajame koncerte – pasirodys žinomi meistrai. Čia klausytojai pastebės įdomių sąsajų – giminystės ir kitokių saitų – su pernai vykusio festivalio dalyviais. Dalyvaus folk muzikos generolų duetas –  Birštono džiazo festivalio laureatė Neda ir aktorius, režisierius, „Aktorių trio“ narys Olegas; aktorius Andrius Kaniava, dainų autorius ir atlikėjas Virgis Stakėnas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas Vidas Petkevičius, aktorius ir režisierius Vidas bareikis, dainuojantis bliuzo gitaristas Virgis jutas, romansų atlikėja Liuba Nazarenko, roko muzikantas Tomas Sinickis.

„Užbaigos“ koncertas į dainuojamąją poeziją žvilgtels kitu kampu ir po 7 valandų ant žolės leis pritarti artistams ar net pajudėti. Čia pasirodys televizijos projekto „Chorų karai“ nugalėtojas Kauno rajono choras „Božolė“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos