– Abu esate aktoriai, o šiuo metu vis daugiau aktorių pasirenka ir muziką. Kodėl nusprendėte pasukti šia linkme?
Ji (Evelina Lozdovskaja): Baigiau Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą ir tik tada įstojau į aktorinį, todėl abi profesijos man yra vienodai brangios.
Jis (Simas Buziliauskas): Kiek save atsimenu – dainuoju. Mano gyvenime muzika atsirado gerokai ankščiau nei teatras, nors jis ilgą laiką ir buvo mane „okupavęs“. Dar šešerių stovėjau su mikrofonu rankose ir dainavau. O „pasukti“ – galbūt nėra tinkamas žodis. Gal „kirsti ribą, kuri kartais statoma tarp teatro ir muzikos scenos“. Visgi mūsų koncertas labiau teatrinis – kur žiūrovas ateina atrasti, išgirsti ir būti nustebintas, o gal ir pasimokyti kažko gero. Mūsų atveju – meilės.
– O kaip kilo šio meilės projekto įdėja?
Ji: Ši idėja kilo man – kai supratau, kad noriu sukurti kažką šviesaus ir paprasto teatro scenoje, nes buvo metas, kai man atrodė, jog teatras apskritai labai rimtas ir sunkus žanras.
– Kaip patys susipažinote?
Jis: Dainuodami.
Ji: Tuomet vaidinome įsimylėjalius.
Jis: Dabar taip pat… O šis projektas gimė pernai, per šv. Valentino dieną.
– Peržiūrėjus jūsų koncertų ištraukas susidaro įspūdis, kad drąsiai galėtumėte dirbti ir šeimos konsultantais. Kokie žmonės ateina į jūsų koncertus?
Ji: Labai įvairūs, bet aš labai džiaugiuosi matydama poras. Kartais jas stebiu – kaip reaguoja į vienas ar kitas dainas, kada susikimba už rankų arba šnibždasi, kad „mums tai taip nebus…“
Jis: O kitos poros pritaria ir juokiasi, nes žino kad tai, ką mes sakome savo dainomis ir situacijomis, yra gryniausia tiesa.
Ji: Šeimos konsultantai? Kodėl gi ne, apgalvosime šią įdėją.
– Kaip nusiteikiate „Jam ir Jai“ pasirodymui? Gi būna, kad skauda galvą, lyja ir apie meilę galvoti visai nesinori…
Jis: Mes mylime tai, ką darome. Šios meilės ir užtenka susiimti.
Ji: Koncerte yra vieta, kur improvizuojame su žiūrovų tekstais. Tada juos išgirstame tiesiogiai. Būna gražu klausyti išsakomų minčių apie meilę.
Jis: Tai laukiamiausia vieta koncerte. Nes tai, ko neišsako mūsų dainos ir tekstai, papildo tie, kas ateina paklausyti.
Ji: O susikaupti ir atiduoti save temai, kuri laukia tavęs scenoje, yra mano profesija. Be to ir tema labai maloni, todėl nėra labai sunku prisiversti galvoti apie meilės reikalus.
– Ar lietuviai drąsiai išsako savo mintis apie meilę?
Jis: Kai tai daro nepasirašydami, tada taip… (juokiasi)
Ji: Mes jų rašyti neverčiame, tačiau tekstų gauname tikrai nemažai.
– Ar žmonės turėtų kaip nors pasiruošti jūsų koncertui? Gal yra koks nors receptas? Pavyzdžiui, tris dienas nesipykti ir sakyti vienas kitam komplimentus. O gal kaip tik rekomenduojate ateiti susipykusioms poroms?
Ji: Rekomenduojame nesipykti išvis. Po koncerto apima toks geras jausmas, norisi daryti gerus darbus, sakyti komplimentus. Tad geriau sutarkim, kad po koncerto tai ir reikėtų daryti. O ir apskritai – geriau tai daryti kiekvieną dieną.
Jis: Pyktis apskritai yra nesąmonė. Kam pyktis, jei gali nesipykti?
– Gal yra buvę atvejų, kai į koncertą ateina susipykusi pora, o išeina jau susikibę už rankų?
Jis: Po mūsų koncertų tikrai daug šiltų komentarų susilaukiame. Džiaugiamės matydami laimingus veidus, išlydinčius mus nuo scenos. O susipykusios poros po koncerto tikrai nesu matęs, tai matyt susitaiko…
– Tai gal ir Bradą Pittą su Angelina Jolie sutaikytumėte?
Ji: Reikėtų išversti porą dainų į anglų kalbą… Bet manau įmanoma. (šypsosi)
Jis: Ir dar pridėtumėme kokią dainą apie kairę ar dešinę – tikrai pavyktų.
– Ką galėtumėte pažadėti visiems, perkantiems bilietus į jūsų koncertą „House of Puglu“?
Ji: Kad atvešime šilto vėjo iš Klaipėdos ir kartu pabandysime pakalbėti apie nuostabiausią dalyką pasaulyje – meilę, kuri būna ir komiška ir tragiška.
Jis: … ir saldi, ir su pipiriukais.
Teatralizuotas koncertas „Jam ir Jai 13 1/2 dainų apie meilę“ įvyks spalio 7 dieną 19:00 val. profesionalaus meno namuose „House of Puglu“. Bilietus įsigyti galite internetinėje svetainėje www.houseofpuglu.com