Vilnius
Nemokamas seminaras ir kūrybinės dirbtuvės
„Kūrybiškumas kaip procesas“ - tai seminaras ir kūrybinės dirbtuvės su daiktų kūrėju ir Vilniaus dizaino kolegijos dėstytoju Mantu Lesausku. Seminaro metu Mantas pristatys metodus, kuriais yra iššaukiamas kūrybiškumas, taip pat kaip jį suvaldyti. Po seminaro renginio dalyviai kurs erdvinius objektus pagal tam tikras temas.
Gegužės 7 d., menų fabrikas „Loftas“
Paramos koncertas „Muzikinis linkėjimas“
Šaunieji atlikėjai jau trečius metus dalinsis muzika ir kvies drauge palaikyti vaikus, susidūrusius su didžiausiu jų gyvenime išbandymu ‒ onkologine liga. Koncertuos LMTA styginių kvartetas, baritonas Ž. Galinis ir pianistė P. Galinienė, sopraninas V. Gerasimovas, pianistas V. Smilinskas, saksofonininkas L. Pilkauskas, altininkė I. Sruogytė, pianistė J. Sadaunykaitė, smuikininkė S. Vaitkevičiūtė ir pianistė G. Griniūtė.
Gegužės 8 d., Taikomosios dailės muziejus
Renginys „Artimųjų slauga namuose: padėk sau ir kitiems“
Kvalifikuoti slaugos ir įvairių medicinos sričių specialistai dalinsis profesinėmis žiniomis ir patirtimi. Šis renginys skirtas artėjančiai Tarptautinei slaugytojų dienai pažymėti ir yra dovana tiems, kam artima ir aktuali slaugos tema.
Gegužės 8 d., Lietuvos medicinos biblioteka
Verslas veža!
„Verslas veža“ - gaivus požiūris į jaunimo verslumo skatinimą. Turėsite išskirtinę galimybę pasisemti patirties iš tokių žinomų verslininkų, kaip Antanas Guoga, Linas Adomaitis, Rimvydas Širvinskas (Makalius) ir daugelio kitų. Renginys susideda iš keturių dalių: informacinės, motyvacinės, gebėjimų ugdymo ir kūrybinės-praktinės.
Gegužės 10 d., parodų ir kongresų centras LITEXPO
Spektaklis „Bobok“
Spektaklis sukurtas remiantis Fyodor Dostoyevsky trumpu apsakymu „Bobok“. Ironiška, dekadentiška, pilna fantazijos ir kūrybiškos išmonės vegetuojančio rašytojo Ivan Ivanyč istorija, kurią jis pasakoja lyg sklaidydamas savo dienoraščio puslapius, nukelia mus į šio prasigėrusio, tingaus ir kūrybiškai beviltiško žmogaus pasaulį. Jis stovi ant bedugnės krašto, bandydamas suprasti savo kūrybinį neįgalumą...
Gegužės 10 d., Lietuvos nacionalinio dramos teatras
Daugiavaikės Lietuvos šeimos kviečiamos į šventinę popietę
Renginio metu nuotaikingasis Žygimantas Stakėnas pasirūpins, kad programa vyktų sklandžiai: ant scenos savo muzikinius sugebėjimus pademonstruos gerai nusiteikę gausių šeimų nariai, koncertuos Artūro Noviko džiazo mokyklos jaunieji dainininkai, vyks žonglierių pasirodymas. Šeimos bus kviečiamos kurti savo šeimos herbus, o vėliau – įsiamžinti spalvingoje fotosesijoje su visiems puikiai pažįstamais draugais – Šreku, Piktu paukščiu ir Kempiniuku Plačiakelniu.
Gegužės 11 d., Vilniaus mokytojų namai
Iškilmingų kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ tiesioginė transliacija
Gegužės 11 d., „Skalvijos“ kino centras
Bhakti jogos vakaronė su Donatu Janickiu
Donatas kalbės temomis, kurių pageidaus programos dalyviai. Lektorius savo temos neprimes, nes susirinkusieji patys geriau jaučia, apie ką jiems norisi sužinoti daugiau. Klausimams-atsakymams taip pat bus skiriama pakankamai laiko.
Gegužės 11 d., Savęs pažinimo ir saviraiškos studija
Festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ – „Vieno kąsnio improvizacijos“
Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos auklėtinių pasirodymas. Choreografai – šiuolaikinio šokio specializacijos mokiniai.
Gegužės 12 d., prekybos centras „Europa“
Skaidros Savicko tapybos paroda „Uždengta ir atidengta“
Skiriamieji Skaidros Savicko kūrybos bruožai - spalva, aistra ir atsitiktinumas. Tai pusiau abstrakti tapyba, kurioje meninio vaizdo kūrimas yra paremtas spalvų naudojimu. Parodoje atsiskleidžia netikėtas menininko požiūris į realius objektus. Eksperimentuojama įvairiom technikom ir visą parodą lydi romantizmo idėjos.
Iki birželio 4 d., galerija „Šofar“
Kaunas
Dokumentinis filmas „Jurgis Baltrušaitis: paskutinis sidabrinio amžiaus riteris“
Vyks garsaus Rusijos režisieriaus Jevgenijaus Cymbalo dokumentinio filmo premjera bei susitikimas su filmo autoriumi. Tai filmas apie XX a. pradžios garsų poetą, vieną iš rusų simbolizmo pradininkų, vertėją, mokėjusį daugybę kalbų, kuris į rusų teatrą „atvedė“ garsius Europos dramaturgus Henriką Ibseną, Augustą Strindbergą, Morisą Meterlinką, Oskarą Vaildą. Draugijos su šiuo žmogumi ieškojo Antonas Čechovas, Maksimas Gorkis, Konstantinas Stanislavskis, Vsevolodas Mejerholdas.
Gegužės 7 d., M. Žilinsko dailės galerija
PMDF dienose 2013
Tai kasmetinis politinių-žurnalistinių renginių ciklas, skirtas studentams ir aukštesniųjų klasių moksleiviams. Renginiuose dalyvaus gerai žinomi politikos, žurnalistikos bei verslo atstovai, kurie dalinsis savo įdomiomis įžvalgomis, nuomonėmis bei pozicijomis. Vyks forumai, diskusijos, pranešimai, kurie skatins studentus bei moksleivius domėtis, dalyvauti, sužinoti.
Iki gegužės 10 d., įvairios Kauno vietos
Festivalis „Rokas už laisvę“
Roko muzika, kuri sovietmečiu kvietė maištauti ir vienytis kovai už nepriklausomybę, dabar skambės visiems, siekiantiems saviraiškos laisvės, kvies visų kartų roko muzikos gerbėjus bei įvairių sričių kūrėjus bendrauti, skatins toleranciją, ir patriotizmą, prisimenant bei pagerbiant kovos už laisvę simboliu tapusią Romo Kalantos susideginimo auką.
Gegužės 11-12 d., Kauno amfiteatras
Paroda „Aleksandras Macijauskas. Vinys“
Dešimtojo fotomeno festivalio „Kaunas Photo“ pavasarinės dalies baigiamasis akordas. A. Macijauskas – viena ryškiausių XX a. antrosios pusės asmenybių fotografijos meno pasaulyje. Jo fotografijos ne tik buvo rodomos šimtuose parodų, salonų, konkursų skirtingose pasaulio šalyse, tačiau ir lygiuojamos šalia įtakingiausių pasaulio meistrų kūrinių, tokių kaip Henri Cartier Bresson, Bill Brandt, Mario Giacomelli ir kitų.
Iki birželio 2 d., A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus
Skulptūros ir grafikos paroda „Potencija“
Parodoje dalyvauja jau pripažinti ir dar tik debiutuojantys šių dailės sričių kūrėjai iš Kauno, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų. Gana provokuojanti parodos tema reikalauja konceptualaus autorių žvilgsnio – ne tik estetinio, bet ir intelektualaus santykio permąstant daugiasluoksnę potencijos sąvoką. Potencijos kategorija sutinkama fizikoje, chemijoje, karyboje, ekonomikoje ir daugelyje kitų sričių. Tai ne tik sugebėjimas veikti, vidinė galia, dvasios ar kūno pajėgumas.
Iki birželio 9 d., Kauno paveikslų galerija
Klaipėda
Festivalis „Muzikinė paukštė 2013“
Tai respublikinis vaikų ir jaunimo neįgaliųjų muzikinės saviraiškos kasmetinis festivalis, vykstantis jau aštuonerius metus. Tai ne tik muzikinis renginys, bet ir neįgaliųjų bendravimo forma. Festivalio tikslas – suteikti galimybę vaikams ir jaunimui, turintiems negalią, reikštis viešojoje erdvėje, skatinti atskleisti savo kūrybinius muzikinius gebėjimus.
Gegužės 9 d., Žvejų rūmai
Klaipėdos blusų turgus
Kiekvieną sekmadienį, tradiciškai kvies susitikti blusturgis. Pirk, parduok, mainyk ar tiesiog žiopsok!
Iki rugsėjo 30d., Klaipėdos senamiestis
Žemaičių ir dzūkų folkloro vakaras „Kur namai, ten gyvenimas“
Folkloro ansamblis „Kuršių ainiai“ švęsdamas kūrybinės veiklos dvidešimtmetį kviečia į renginį skirtą Tarmių metams. Ansamblis puoselėja Mažosios Lietuvos tradicijas, tačiau jo nariai – įvairių Lietuvos etnografinių regionų atstovai, nepamiršę savo gimtosios tarmės. Todėl bus kviečiama kartu mintimis sugrįžti į savo vaikystės namus, kuriuos kadais palikome. Į namus, kuriuos žemaičiai gyvenimu vadina.
Gegužės 10 d., etnokultūros centras
Kiti miestai
Napalio Kitkausko knygos „Vilniaus pilys: istorija, statyba, architektūra“ pristatymas Utenoje
Dalyvauja knygos autorius, kraštietis, Vilniaus dailės akademijos prorektorius menui profesorius A. Šaltenis, Lietuvos karo akademijos docentas, istorikas R. Batūra, Mokslo ir enciklopedijų leidybos centro vyriausiasis dailininkas A. Broga ir vyresnioji mokslinė redaktorė A. Bendorienė. Muzikuos Utenos senosios muzikos ansamblis „Vox animae“.
Gegužės 7 d., A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka
Europos diena Plungėje
Šventės renginiai: akcija „Iškeisk knygą iš asmeninės bibliotekos į ES leidinį“, akcija „Populiariausia plungiškių aplankyta Europos šalis“, spalvinga sveikinimo akcija „Mes – mažieji europiečiai“, „Europos“ medžio sodinimas, ekskursijos po laikrodinę – oranžeriją bei Plungės parką ir kt.
Gegužės 9 d., viešoji biblioteka
Jaunimo muzikos festivalis „OSMOSAS 7“ Ignalinoje
Išgirsite D. Žukauską, Vaidą ir Ugnę, „Intention“, „Coffee Out“, „Išrinktasai“, „Ai Šeip Bičiukai“, „Fun Clock. Dar pamatysite riedlentininkų „skeiterių“ pasirodymus, galėsite apsipirkti „Pepės krautuvėlėje“, pasivaišinti koše ir arbata, bei dar daug kitų smagių dalykų.
Gegužės 11 d., kultūros ir sporto centras
Savęs pažinimo praktika „Prabudimo rytas“ Panevėžyje
Sekmadienio rytą bus bandoma atpažinti: Kas tai yra prabudimo būsena? Iš kur ir kaip kyla mintys? Kada ir kaip jaučiame Save? Susitikime dalyvaus A. Pociūtė, fotografuojanti, piešianti, rašanti eiles, atliekanti masažus, užsiimanti tuo, kuo gali užsiimti kiekvienas mūsų... bet tuo pačiu dar tiesiog būnanti TUO, KAS YRA. Jos patirtis ir atsakymai gali nurodyti kelią šiam Patyrimui.
Gegužės 12 d., „Žmogaus studija“
Ukrainos Respublikos foto menininko Valentyn Odnoviun darbų paroda ,,Ramuma‘‘ Raseiniuose
Gatvės fotografijos rezultatas dažnai priklauso tik nuo to, kurią sekundės dalį paspausi užrakto mygtuką. Tad vaizdas nuotraukose būna netikėtas, bet visad tikras. Nieko nėra iš anksto numatyta ar surežisuota, niekas nėra iš anksto įspėtas, jog pateks į kadrą ir, svarbiausia, jog gatvės nuotrauka niekada nebus atkartota. Tai vienintelis ir nepakartojamas momentas, užfiksuotas beveik atsitiktinai.
Iki gegužės 25 d., krašto istorijos muziejus
Visoje Lietuvoje
Švarinimosi akcija „Mes darom Lietuvą gražesnę 2013“
Rūpinsimės atokesnėmis, apleistomis teritorijomis, miškais, tvarkysime stovyklavietes, neprižiūrėtą nacionalinį paveldą bei kitus objektus. Tuo pačiu ugdysime savo bei kitų žmonių socialinį aktyvumą, bendruomeniškumą, partnerystės jausmą, žinias kaip rūpestingai bei smagiai prižiūrėti gamtą. Skatinsime iššūkius, norą spręsti savo problemas ieškant naujų veiklos formų, savikritišką mąstymą.
Gegužės 11 d.