„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Su skaitytojais susitiksiantis Sigitas Parulskis pristatys neįprasto požiūrio romaną „Tamsa ir partneriai“

Vasario 19 d., antradienį, 17.30 val., Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) romano „Tamsa ir partneriai“ autorius Sigitas Parulskis susitiks su skaitytojais. S. Parulskį, šių metų Tolerancijos žmogaus nominacijos laureatą, kalbins Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius, rašytojas Markas Zingeris.
Sigitas Parulskis
Sigitas Parulskis / Ritos Valiukonytes nuotr.

Pasak M. Zingerio, „tai, kad ir dramaturgei Daivai Čepauskaitei (2011 m.) ir prozininkui Sigitui Parulskiui (2012 m.) buvo skirti ne tiek literatūriniai, kiek pilietiniai metų Tolerancijos žmogaus apdovanojimai – juos abu fondas „Diplomatai už gyvybę“ pasirinko iš daugybės kitų nominantų – liudija, kad lietuvių dalyvavimas Holokauste (pagrindinė S. Parulskio tematika, kurią taip pat liečia ir D. Čepauskaitė) tebėra užslėpta tema, pripažįstama beveik priverstinai, nukišta į lietuviškojo švietimo užkampius. Siūlyti ją teatro žiūrovams ar skaitytojams prireikia ir pilietinės drąsos, ir principingumo.“

Knygoje „Tamsa ir partneriai“ („Alma littera“, 2012) atskleidžiama žmogaus („karas nuplėš nuo mūsų veidų visas kaukes“), tapusio masinių žydų žudynių liudytoju, žudikų sugėrovu ir draugeliu, nepajėgiančiu pakeisti įvykių tėkmės, drama. S. Parulskis į Holokaustą bando pažvelgti masinių žudynių vykdytojų-nuožmių žudikų akimis. Knygoje rutuliojasi aistringos ir „neteisėtos“ meilės žydaitei, paskelbtai už įstatymo ribų, istorija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“