Dažniausiai bandydami apibrėžti vyriškumą, einame lengviausiu keliu: išvardiname fizinių ir žmogiškųjų savybių rinkinius, vyriškumui iliustruoti pateikdami visuomenėje populiarių ir „sėkmingų“ vyrų pavyzdžius. Tačiau realybė dažniausiai prasilenkia su mūsų scenarijuje pateiktu vyro „normų“ rinkiniu.
Kyla klausimas, ar postmodernioje visuomenėje apskritai įmanoma apibrėžti, įrėminti, sunorminti? Į svarstymus apie tikrą ir tariamą vyriškumą leisis skirtingas kultūrines patirtis turinčios trupės, vyrų duetai ir moterų kūnai.
„Mintis šių metų festivalyje skirti dėmesio vyriškumo temai, kilo pamačius Izraelio šokėjos Anat Grigorio pasirodymą „Ponas Šaunusis“. Šis spektaklis – apie vyro ir moters santykius. Vyras, kurio scenoje, tiesa, nematome, valdo moterį. Klausimas, ar moteriai patinka toks vyriškumo demonstravimas? Ar ji nuolankiai paklūsta, ar priešinasi šiam diktatui?“, – sakė festivalio meno vadovė Birutė Letukaitė.
Publikai – meksikietiškas vakarėlis
Vyriškumo tema festivalyje bus pagardinta egzotiniais prieskoniais. Pirmą kartą Lietuvoje festivalio AURA'24 scenose bus pristatytas Meksikos ir Pietų Korėjos šiuolaikinis šokis.
Jei kam ir yra tekę susipažinti su šių šalių kultūra, tai greičiau kaip turistams. Besidomintiems šiuolaikiniu šokiu festivalis suteiks galimybę pažvelgti šių šalių kultūrą per šokio žanrą. Kiekvienai šaliai skirtame vakare žiūrovai išvys po tris šių šalių atstovų spektaklius.
Meksikos šokio vakaras nesibaigs pasirodymais scenoje. Žiūrovai bus kviečiami į meksikietišką vakarėlį su egzotiškais užkandžiais, gėrimais, muzikos ritmais ir šokiais.
Atidarymo vakarą – įspūdingas reginys
Festivalio atidarymo vakarą žiūrovų laukia įspūdingas reginys – prancūzų choreografo Rachido Ouramdane spektaklis „Sfumato“ – fantasmagoriška „klimato pabėgėlių“ liudijimų vizija, su gausiu lietumi scenoje. Beje, šiame spektaklyje išvysime šokant ir mūsų tautietę šokėja Lorą Juodkaitę, kuri pradėjo repetuoti jau trečiąjį darbą su garsiuoju prancūzų choreografu.
Festivalio programoje – net 14 pasirodymų: pripažinti, reikšmingų apdovanojimų pelnę choreografai, šokėjai ir trupės iš Belgijos, Italijos, Izraelio, Lenkijos, Meksikos, Pietų Korėjos, Prancūzijos, Švedijos.
Kauno šokio teatras „Aura“ festivalyje pristatys premjerinį spektaklį, kuriam choreografiją kuria su legendine Pina Bausch dirbęs šokėjas, choreografas Paul Hess (Vokietija). Spektaklyje debiutuos ir atsinaujinusi, šokėjais iš įvairių pasaulio šalių pasipildžiusi „Auros“ trupė.