Nuotraukose įamžintas nykstantis istorinis paveldas – XIII–XIV a. istorinėse prūsų žemėse Kryžiuočių ordino pastatytų pilių ir bažnyčių liekanos, dabar esančios Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje, ir archeologiniai radiniai. Parodą sudaro 25 fotostendai.
„Su Kaliningrado istorijos ir meno muziejumi jau ne vienus metus bendradarbiaujame Pilių ir muziejų aplink Baltijos jūrą asociacijos veikloje, – sako Virgilijus Poviliūnas, Trakų istorijos muziejaus direktorius. – Tačiau parodą šis muziejus pas mus pristato pirmą kartą.“
Paroda iliustruoja ne tik Ordino įsikūrimą prūsų žemėse, bet ir turtingą lietuviams giminingos vakarų baltų – prūsų – kultūros palikimą. Tai liudija radinių iš Alt–Wehlau (Vėluvos) kapinyno nuotraukos. Miestiečių kultūrą bei prekybinius ryšius su kitais Vakarų Europos miestais pristato nuotraukose užfiksuoti Karaliaučiaus pilies ir Liobenichto archeologiniai radiniai.
Lietuvos ir Lenkijos pergalė Žalgirio mūšyje negrįžtamai pakirto Ordino valstybės galią ir apie 200 metų abi valstybes niokojusį karą, tačiau nebegalėjo iš esmės pakeisti prūsų likimo. Šiandien dauguma Kaliningrado srityje esančių Ordino laikų pilių ir bažnyčių, pastatytų ant senųjų prūsų piliakalnių ir šventovių, yra virtusios griuvėsiais, nesulaukiančiais reikiamos paveldosaugos institucijų paramos.
Paroda atidaroma 15.30 val.