Trakų istorijos muziejus kviečia susipažinti su viduramžių karyba

Trakų istorijos muziejus pristatė moksleiviams skirtą edukacinį užsiėmimą „Viduramžių karyba“. Šiame, o vėliau ir kituose muziejaus teminiuose edukaciniuose užsiėmimuose, galės dalyvauti visi norintys geriau susipažinti su viduramžių ginkluote ir karybos menu.
Edukacinis užsiėmimas „Viduramžių karyba“
Edukacinis užsiėmimas „Viduramžių karyba“ / Organizatorių nuotr.

„Socialinės iniciatyvos vedini, nemokamai dalyvauti pirmajame užsiėmime pakvietėme Trakų vaikų globos namų auklėtinius, – sako Brigita Balčytienė, Trakų istorijos muziejaus Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja. – Tikimės, kad mūsų užsiėmimai sudomins ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.“

Užsiėmimai vyks Trakų salos pilies vartų bokšto gynybinėje pastogėje specialiai edukacijai įrengtoje klasėje, kurioje eksponuojami viduramžių šarvai, šalmai ir ginklai. Teorinėje dalyje, pasitelkiant vaizdinę medžiagą, bus aiškinama viduramžių samprata, lyginama XI–XV a. Vakarų Europos bei Lietuvos karių ginkluotė. Užsiėmimų dalyviai galės ne tik apžiūrėti šarvus, bet ir pasimatuoti atskiras jų dalis bei šalmus, nusifotografuoti. Bus rodomas edukacinis filmukas apie arbaleto templės gamybą. Per pratybas profesionalus instruktorius kunigaikščių rūmų terasoje įrengtoje šaudykloje mokys šaudyti iš lankų ir arbaletų.

„Trakai su savo gynybine įtvirtinimų sistema – vienas iš svarbiausių viduramžių Lietuvos karinių centrų kovose su Teutonų ordinu, XIV a. 9-ąjį dešimtmetį miestas ir jo pilys buvo Gediminaičių savitarpio kovų sūkuryje, – pasakoja B. Balčytienė. – Kadangi mokyklų programose analizuojant aptariamąjį laikotarpį nėra plačiau apsistojama ties karybos tema, manome, kad mūsų pamokėlės papildys moksleivių istorijos žinias, o kartu ir suteiks galimybę turiningai praleisti laisvalaikį.“

„Planuojame plačiajai visuomenei pasiūlyti ir daugiau edukacinių užsiėmimų – viduramžių riterijos, heraldikos, didžiausių mūšių, gynybinės architektūros ir kt. temomis, – teigia B. Balčytienė. – Informacija bus skelbiama muziejaus interneto puslapyje www.trakaimuziejus.lt.“

Trakų istorijos muziejus vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo organizuoti gyvosios istorijos renginius: 1999 m. surengta pirmoji dabar jau tradicine kasmete tapusi Viduramžių šventė Trakų pusiasalio pilyje, nuo 2005 m. kiekvieną rugpjūtį organizuojamos Senųjų amatų dienos salos pilyje. Šiemet muziejus jau penktus metus dalyvaus plačiajai visuomenei skirtame ICOM (Tarptautinės muziejų tarybos) inicijuotame renginyje „Muziejų naktis“, nuolat organizuoja temines ekskursijas, skaito paskaitas, kartu su Lietuvos ir užsienio partneriais vykdo kitus edukacinis-kultūrinius projektus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų