Renginys skirtas Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms paminėti, teigiama Trakų istorijos muziejaus pranešime spaudai.
„Šių metų programoje gausu veiklų, priminsiančių vieną didžiausių bei garsiausių viduramžių mūšių – Žalgirį ir Lietuvos karius į jį vedusį Vytautą Didįjį, – sako Brigita Balčytienė, Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja. – Daug dėmesio skirsime mažiesiems renginio dalyviams – jiems pasiūlysime teminius lipdymo iš molio ir piešimo konkursus „Vytautas ir Žalgirio mūšis“, šaudymo iš lanko turnyrą ir kitų užsiėmimų.“
Šventės dalyviai sužinos, kaip vaškuotu lininiu siūlu susiūti knygų lankus ir iš odos pagaminti jų viršelius.
Anot Karolio Jankausko, Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ vadovo, III tarptautiniame viduramžių riterių turnyre kariuomenės vado kalavijui laimėti dalyvaus ne tik riterių klubai iš Lietuvos, bet ir svečiai iš Baltarusijos, Italijos, Lenkijos, Vokietijos. Turnyro atidaryme dalyvaus Lietuvos kariuomenės kapitonas Donatas Mazurkevičius, kuris liepą jubiliejinėje Žalgirio mūšio inscenizacijoje istoriniame Griunvaldo lauke Lenkijoje atliks Vytauto Didžiojo vaidmenį.
Senųjų amatų paslaptis iš užmaršties prikėlę entuziastai parodys ir papasakos, kaip viduramžiais buvo siuvami drabužiai, pinamos juostos, apdirbamas kaulas, ragas, gintaras bei oda, kuriami vitražai ir juvelyriniai dirbiniai, kaldinami ginklai ir padargai, drožiami įrankiai, liejamos žvakės, verdamas muilas, rišami bučiai. Šventės dalyviai sužinos, kaip vaškuotu lininiu siūlu susiūti knygų lankus ir iš odos pagaminti jų viršelius.
Vilniaus puodžių cechas ne tik pristatys, kaip Vytauto Didžiojo laikais buvo lipdoma, degama ir rauge mirkoma gotikinė keramika, bet ir pademonstruos atkurtus viduramžių indus – keptuves, šutinyčias, žąskepius – bei kvies paskanauti to meto valgių: bandelių, pyragų, „bobos ąsotyje“, karpio su krienų padažu ir kt.
Šiemet pirmą kartą šventėje dalyvaus senovinių šokių ir kultūros klubas „Mysteria Mundi“ bei senosios muzikos ir šokio trupė „Festa Cortese“. Klubai pristatys parodomąsias programas bei norinčiuosius mokys senųjų šokių žingsnelių bei žaidimų. Į šventę po kelerių metų pertraukos grįžta senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“, kuri supažindins su XIII–XIV a. lietuvių karybos ypatumais, kartu su Kauno karo istorijos ir „Mysteria Mundi“ klubais dalyvaus inscenizacijoje „Kryžiaus karai. Scenos iš pagonių kovų su kryžiuočiais“, organizuos riterių mokyklą. Jų pasirodymuose dalyvaus Šiaurinės šventyklos ordino bei gyvosios istorijos klubo „Hospitalierių ordinas“ nariai.
Lankininkų klubas „Strėlė“ organizuos viduramžiško šaudymo iš lanko turnyrą. Norintieji galės ne tik stebėti šaulių taiklumą, bet ir patys išbandyti jėgas šaudydami iš lankų, arbaletų bei arbalistos.
Kaip ir kasmet, renginyje netrūks muzikos ir įspūdingų pasirodymų, kuriuos šiemet paruošė šokio ir ugnies studija „Čiutyta“, apeigų folkloro grupė „Kūlgrinda“, folkroko grupė „Atalyja“, roko grupė „Thundertale – Perkūno sakmė“. Mažiesiems svečiams Vilniaus „Lėlės“ teatras parodys spektaklį „Trys paršiukai“.