Be to, šiemet pirmą kartą šventės organizatorių iniciatyva liepos 6-ąją bus minima ir Tautinio kostiumo diena, todėl kartu su šventės dalyviais tautiniu kostiumu ar bent jau jo detale kviečiami pasipuošti ir šventės žiūrovai. Šį akcentą sustiprins ant pakylos, keičiantis chorams, demonstruojami tautiniai kostiumai, išryškinsiantys Lietuvos regionų puošybos grožį ir savitumą.
Dainų šventės dalyvių eitynės prasidės 15 val. Katedros aikštėje. Daugiau kaip 15 tūkst. choristų, šokėjų, aktorių, muzikantų ir kitų dalyvių patrauks į Vingio parką. Kartu su Dainų šventės dalyviais, žygiuos ir orkestrai bei šokėjai, kurie atliks įvairias šokio improvizacijas.
Paskutiniam eitynių žygeiviui pasiekus Vingio parko estradą 18 val., bus duotas startas finaliniam Dainų dienos koncertui.
Šokančios, dainuojančios, grojančios eisenos priekyje žengs orkestras „Trimitas“. Bus nešama Lietuvos valstybės vėliava, Dainų šventės deglas bei daugiau nei 20 tautinių juostų, nuaustų kiekvienai Dainų šventei. Paskutiniam eitynių žygeiviui pasiekus Vingio parko estradą 18 val., bus duotas startas finaliniam Dainų dienos koncertui.
Dainų dienos programą sudarys keturios dalys: nuo protėvių laikų iki dabarties ir ateities. Jos metu skambės ir daina iš pirmosios Dainų šventės „Per girią girelę“, publikai bus pristatyti nauji kūriniai „Mano gimtinė“ (žodžiai Maironio, muzika V. Miškinio), „Šalis mana“ (žodžiai Marcelijaus Martinaičio, muzika Algirdo Martinaičio), naujai nuskambės Dainiaus Pulausko „Pasakėlė“ vaikų chorams, paremta liaudies daina. Finalo metu skambės šios dainų šventės simboliu tapusi „Kur giria žaliuoja“.
Be tradicinės chorinės muzikos perlų programoje dalyvaus pučiamųjų orkestrai, ir solistai. Džiazo improvizacijomis džiugins D. Pulausko grupė, gitaromis ir soliniais pasažais – Gytis Paškevičius su daina „Mano kraštas“, Vitalijus Neugasimovas su ansambliu „Quorum“, o žinoma folkloro atlikėja Veronika Pavilionienė vaikams skaitys pasaką.
Dainų dienos režisūros sprendimus sujungs lopšio, kaip kalbos, dainos, tautos ir jų dermės, ir stalo – pagrindinės vietos namuose, kur vyksta šventė, simboliai. Jie atsispindės ir scenografijoje – šalia scenos nutiestas ilgas stalas simbolizuos tradicinį stalą, apie kurį buriasi visa šeima.
Dainų šventės organizatoriai primena, kad skėčių į Dainų dienos koncertą įsinešti negalima.
Dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje. Šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus pristatantys atlikėjai 2014 m. liepos 2–6 d. Vilniuje taria „Čia – mano namai“. Jubiliejinė šventė taip pat kvietė dalyvauti įvairiose pramogose, išbandyti senuosius amatus.
2014 m. Lietuvos dainų šventės programa: sekmadienį, liepos 6 d.:
15:00 val. Šventės dalyvių eitynės iš Katedros aikštės į Vingio parką
18:00 val. Dainų diena „Čia – mūsų namai“ Vingio parke