Spektaklis–ekskursija prasideda nuo tarpukario Kauno simboliu laikomų legendinių Kauko laiptų.
Pasak architektūros istorikės J.Kančienės, tarpukaryje tai buvo gražiausi laiptai Lietuvoje. Legenda pasakoja, jog čia karaliaująs Kaukas – lietuvių mitų herojus.
Šioje kelionėje po dabarties Žaliakalnį, pasitelkus šokį, teatrą ir muziką, žiūrovai supažindinami su intriguojančiomis tarpukario Žaliakalnio aktualijomis ir pajaučia, kaip šis rajonas atrodė tarpukariu, patiria jo kismą.
Spektaklio metu žiūrovai ne tik stebi šokėjų pasirodymus, bet ir patys tampa istorijos dalyviais, girdėdami per ausines pasakojamas autentiškas Žaliakalnio istorijas.
Spektaklyje skambantys balsai, aktorių įgarsintos istorijos, susiliejančios su muzika, perkelia dalyvius į kitą erdvę, panardina juos į kelionę laiko laiptais – nuo tarpukario iki šių dienų.
Spektaklis–ekskursija po Žaliakalnį – tai performatyvus nuotykis, įtraukiantis Žaliakalnio bendruomenės narius, jaunuosius ir profesionalius menininkus, supažindinantis su gyvąja Žaliakalnio gyventojų atmintimi ir istorija.
Spektaklio ir ekskursijos trukmė: 1 val. 40 min.
Renginio pradžia: Žemaičių gatvės kalno papėdėje esantis fontanėlis (Kauko laiptų apačioje)
Spektaklio dramaturgė – Lina Laura Švedaitė, kompozitorius, garso režisierius – Kristijonas Lučinskas, scenografas – Simonas Šidlauskas ir Kauno dailės gimnazijos mokiniai, kostiumų dailininkė – Radvilė Kisieliūtė ir Kauno menų kolegijos studentės, kaukų kostiumus kūrė Aistė Ramunaitė ir Rita Kazokaitė.
Spektaklyje šoka: Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė, Ema Senkuvienė, Andrius Stakelė, Juozas Veiverys, Indrė Puišytė Šidlauskienė, Indrė Ivanauskytė, Jūratė Koreivaitė, Miglė Keblaitytė, Medeinė Rainytė, Justina Kuršinaitė, Nomeda Kniuraitė, Akvilė Vaičiukynaitė, šokio trupės ULNA jaunieji šokėjai, Miko Petrausko scenos menų mokyklos auklėtiniai, Kauno šokio teatro AURA studijos vaikai, Žaliakalnio senjorų choras GAIDA ir Žaliakalnio senjoros.