V.Urmana Italijoje ir Vokietijoje pripažinta kaip vienas ryškiausių dabarties dramatinių sopranų, o jos balsas lyginamas su XX a. operos dainininkės Marios Callas. 2011 m. „Paris Update“ kritikas rašė: „Jos balso diapazonas, jėga bei gebėjimas dainuoti rafinuočiausią pianissimo privertė mane apgailestauti, kad Verdi šiam vaidmeniui skyrė tik pirmąją dalį ir pačią operos pabaigą...“
V. rmana karjerą pradėjo kaip mecosopranas, tačiau, neilgai trukus, pasaulį užkariavo itin galingo dramatinio soprano atliekamomis partijomis. Jos repertuare – G.Verdi, R.Wagnerio, Ch.W.Glucko, G.Puccini, R.Strausso, V.Bellini ir kitų kompozitorių operų pagrindinės partijos, kurias ji yra atlikusi beveik visuose žinomiausiuose pasaulio operos teatruose.
V.Urmana bendradarbiavo su tokiais dirigentais kaip Claudio Abbado, Danielius Barenboimas, Pierre'as Boulezas, Riccardo Muti, Simonas Rattle’as, Giuseppe Sinopoli, Franzas Welser-Möstas, Christianas Thielemannas ir kiti.
Šalia koncertinės veiklos, kuri jau suplanuota keleriems metams į priekį visoje Europoje, JAV ir Azijos žemyne, solistė yra įdainavus daugelį plokštelių bei suvaidinusi svarbius vaidmenis DVD. Paskiausi – 2009 m. „Deutsche Grammophon“ išleista G.Puccini kompaktinė plokštelė „Puccini Rediscovered“, įrašyta kartu su Placido Domingo ir Vienos filharmonijos orkestru, 2010 m. Marijos teatro leidyklos – R.Wagnerio operos „Parsifalis“ įrašas, kur V. Urmana atlieka Kundry. Jos vaidyba DVD formatu įamžinta tokių teatrų kaip Milano „La Scala“, Madrido „Teatro Real“, Niujorko „Metropolitan Opera“, Paryžiaus „Opera Bastille“ operų pastatymuose.
V.Urmana pelno svarbius apdovanojimus. 2002 m. Londone jai buvo suteiktas prestižinis Karališkosios filharmonijos draugijos apdovanojimas dainininkams, o 2009 m. Vienoje – Austrijos „Kammersängerin“ („Kamerinės muzikos dainininkės“) titulas.
Septynioliktame Vilniaus festivalyje V.Urmana pasirodys su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir dirigentu Modestu Pitrėnu – 2012 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu. Solistė su orkestru interpretuos Richardo Wagnerio muziką. Skambės kompozitoriaus, kurio jubiliejinę sukaktį šiais metais mini visas pasaulis, vokalinis ciklas „Мatildos Wesendonck dainos“.
Koncerte taip pat skambės dvi simfoninės poemos – Lietuvos muzikos klasiko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio giedra ir lyriška „Miške“ ir XIX a. vokiečių kompozitoriaus Richardo Strausso „Mirtis ir pragiedrėjimas“, kupina neįvardyto menininko mirties ir prisikėlimo vaizdinių.
Ši Vilniaus festivalį pradėsianti programa rudenį skambės Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai skirtame koncerte Briuselyje.
Vilniaus festivalio pradžia – birželio 3-ioji.