Renginiu siekiama supažindinti visuomenę su įvairiais šiuolaikinio meno procesais bei kūrėjais, skatinti daugiau sužinoti apie Vilniaus miesto galerijas, meno erdves. Vilniaus galerijų savaitgalio koordinatorė Gabrielė Radzevičiūtė teigia, jog daug žmonių nesupranta šiuolaikinio meno: „Šio renginio metu vyks daug ekskursijų, bus galimybė atvirai bendrauti su menininkais. Žmonės, kurie visai nesidomi šiuolaikiniu menu ir parodose nesilanko, turės galimybę su šiuolaikine kultūra susipažinti iš arčiau. Tikimės sudominti kuo daugiau žmonių“, – teigia G.Radzevičiūtė.
Renginio koordinatorė teigia, kad šiais metais galerijų atranka buvo atvira, organizatoriai kvietė daug galerijų. „Stengėmės rinktis šiuolaikinio meno galerijas ir erdves, kurios įprastai pristato šiuolaikinį meną. Mums svarbu žmonėms pristatyti ne tik galerijas, bet ir šiuolaikinį meną ir jo kūrėjus“, – teigia G.Radzevičiūtė.
Žmonės, kurie visai nesidomi šiuolaikiniu menu ir parodose nesilanko, turės galimybę su šiuolaikine kultūra susipažinti iš arčiau.
Vilniaus galerijų savaitgalio metu meno renginiai iš sostinės kelsis ir į Lentvarį, siekiant mažesnius kultūros centrus įtraukti į šiuolaikinio meno procesus. Rugsėjo 9–10 dienomis Lentvario geležinkelių stoties pastatų komplekse duris atvers dvi šiuolaikinius kūrėjus pristatančios ekspozicijos „Depas“. Išskirtinėse erdvėse menininkai pristatys naujausius savo kūrinius, leidžiančius kitaip atsiskleisti istoriniam šios vietos kontekstui.
„Šiais metais norėjome sukurti laikiną projektą periferijoje. Bendradarbiaudami su Lentvario kultūros rūmais ir savivaldybe parengėme ekspoziciją Lentvario geležinkelio stotyje. Šios erdvės įprastai nėra laisvai prieinamos ir atviros, tad jau vien dėl to verta pasinaudoti galimybe“, – teigia G.Radzevičiūtė. Projekto metu žiūrovams prisistatys jaunosios kartos menininkai, pateiksiantys žiūrovams įvairaus meno formų ir išraiškų.
Vilniaus galerijų savaitgalio kelionė prasidėjo parodų salėje „Titanikas“, kurioje vyko parodos „Gdanskas Vilniuje, Vilnius Gdanske“ atidarymas. Šis projektas – bendras Gdansko dailės akademijos, Gdansko technikos universiteto ir Vilniaus Dailės akademijos projektas, kurio dėka keičiamasi bendromis Lietuvos ir Lenkijos tapytojų parodomis. Parodos atidaryme susirinko nemažai svečių iš Gdansko. Renginio svečius sveikino ne tik kūrėjai, bet ir Vilniaus galerijų savaitgalio iniciatorius Vytautas Michelkevičius. Anot V.Michelkevičiaus, renginio tikslas – suvienyti Vilniaus galerijas su šiuolaikiniu menu ir taip pradėti naują meno sezoną mieste.
Aistės Kisarauskaitės projekto „Dark room” atidarymas vyko kiek neįprastoje aplinkoje – VDA krematoriume. Čia sienos ne baltos, kaip įprasta galerijose, erdvė nedidelė, tačiau ekspozicijai išties tinkama, mat A.Kisarauskaitė tyrinėjo augalijos ir meno santykį su šviesa ir sukūrė fotolaboratoriją, kurios eksponatai – „juodi” augalai. Augalai dažniausiai tampa juodos spalvos reaguodami į saulės šviesą – gaudami mažiau saulės jie lieka žali ar savo įprastos spalvos. Ši fotosintezė, anot autorės, ne tik savo pavadinimu artima fotografijos principui, bet ir tuo, kad didesnis šviesos kiekis sukuria juodesnį paviršių. Parodos autorė, pristatydama projektą atvykusiems meno mėgėjams, citavo savo mažąją dukrą: „Mama, ar žinai, kad saulė taikosi į juodą?”