Prieš trejus metus buvo sutarta Malūnų gatvėje steigti Rytų Azijos menų centrą, tačiau jo steigimas įstrigo motyvuojant centro išlaikymui reikalingų lėšų stygiumi.
Trečiadienį posėdyje sostinės taryba ketina vėl grįžti prie tokios įstaigos kūrimo klausimo. Šįkart naują viešąją įstaigą, kuri atsirastų Malūnų gatvėje, norima pavadinti Azijos menų muziejumi.
Kaip rašoma projekte, ji „tenkintų viešuosius interesus vykdydama visuomenei naudingą veiklą Azijos menų propagavimo ir plėtojimo srityje“.
Sostinės savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Kristina Ulevičiūtė BNS sakė, jog muziejuje būtų nuolat eksponuojama jo iniciatoriaus fotografo Pauliaus Normanto sukaupta Azijos meno kūrinių kolekcija, galėtų būti kintamos parodos, veikti suvenyrų parduotuvėlė, būtų kaupiami fondai.
„Be to, kad Vilnius šiuo metu turi galimybę visą P.Normanto sukauptą kolekciją rodyti, tema Azijos menai šiuo metu yra labai populiari. Manau, kad ir Azijos šalys – japonai, kinai, patys ieško kultūrinių takų į Europą. Manau, kad šis muziejus atliktų daugelį vaidmenų ir būrų kultūrinis tiltas su Azijos šalimis“, – teigė K.Ulevičiūtė.
„Ten yra ir Tibeto skverelis, tad jungtųsi į tokią gražią vietą, kur Azijos menai galėtų būti pristatomi“, – sakė ji.
Kol kas lėšų muziejaus išlaikymui nenumatoma, tik 100 litų siekiantys įnašai iš abiejų steigėjų – savivaldybės ir P.Normanto. Kaip dalininkas galėtų prisidėti ir Vilniaus universitetas – tuomet savivaldybė, pasak Kultūros skyriaus vedėjos, galėtų finansavimo klausimus spręsti kartu su šia aukštąja mokykla.
„Planuojame labai minimaliai – kad būtų muziejaus vienas vadovas ar vadovė ar parodų kuratorius, nes patalpos Malūnų gatvėje yra labai nedidukės, tad vieno ar dviejų žmonių pakaktų pradžiai“, – sakė K.Ulevičiūtė.
Tuometinis Vilniaus meras konservatorius Vilius Navickas prieš trejus metus aiškino, kad Azijos menų centrui išlaikyti nėra lėšų. Šios idėjos iniciatorius P.Normantas tuomet dėl užstrigusio projekto grasino atsisakyti Lietuvos pilietybės.