Buvusiuose Vilniaus geležinkelininkų rūmuose, daugeliui vilniečių pažįstamuose dėl savo didžiulio „kablio“, G.Rousse‘as įrengė dvi instaliacijas. Pastato viduje esančiose šoninėse nišose jis sukūrė konstruktyvinę–architektūrinę ir spalvinę instaliacijas. Šis jo projektas yra programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.
G.Rousse'o instaliacija. |
G.Rousse'as savo kūryboje sujungia kelias meno sritis: architektūrą, tapybą, fotografiją ir skulptūrą. Kaip pats sako, pirmiausia jis fotografas, kuris fotografiją suvokia kaip aplinkos visumą. „Šiame pastate mane labiausiai sudomino lubos su apskritimu ir dekoracijomis, niša ir kolonos. Ši salė greičiausiai buvęs teatras, o instaliacijos įgarsinimas susijęs su erdve ir jos turimais garsais“, – pastebėjimais dalijosi menininkas. Jis tikino dažnai dirbantis su apleista erdve. „Tai susiję su mano karta, esu gimęs po karo. Kai augau, nemažai laiko leisdavau apleistuose po karo pastatuose, tie įspūdžiai pasiliko mano atmintyje“, – savo pasirinkimą aiškino G.Rousse'as.
G.Rousse'o instaliacija. |
Šis žinomo menininko darbas Baltijos šalyse pirmasis. „Kitamet turiu projekta Maskvoje. Kelionės yra svarbi mano darbo dalis, dirbau Japonijoje, Australijoje, Lotynų Amerikoje, Indijoje. Mėgstu pažinti kitas kultūras, – pasakojo prancūzas ir pridūrė, kad Vilnius jam mielas. – Tai gražus, ramus miestas su gražia architektūra. Vilniuje gyveno Romainas Gary (prancūzų rašytojas, diplomatas). Paskui jis persikraustė į Nicą, kurioje ilgą laiką gyvenau ir aš. Tai tarsi simbolinis mano ryšys su Vilniumi“.
G.Rousse'o meninių instaliacijų parodą buvusiame „Geležiniame kablyje“ (Kauno g. 5) lankytojai galės apžiūrėti darbo dienomis nuo 11 iki 17 val. iki spalio 25 d.