Kaip pranešė Kauno miesto savivaldybė, „Kopūstų lauke“ šį rudenį lankėsi Faro konvencijos ekspertai – Prosperas Wanneris (Italija) ir Julie de Muir (Prancūzija). Jie parengė dviejų metų veiksmų planą „2018-2019 m. Kopūstų laukas“. Kitąmet planuojama surengti Faro mokyklą “Bendruomenės menas ir vietokūra Kaune”.
„Mainai su kitomis valstybėmis leidžia spręsti lokalias problemas, kelti kultūrinę savimonę. Tai taip pat suteikia galimybę dalyvauti kitose programose, tokiose kaip, pavyzdžiui, ATRIUM kultūrinis maršrutas. Šis maršrutas skirtas 20-ojo amžiaus totalitarinių režimų architektūrai Europos miestų atmintyje. Jame daugiausia dėmesio skiriama architektūrai, kuri gali būti vadinama „nepatogia“, „disonuojančia“, – teigia idėjos autoriai Vita Pukelytė ir Ed Carroll.
Žemųjų Šančių bendruomenė, kaip tinklo dalis, bus matoma Europos Tarybos svetainėje ir bus skatinama jos veikla. Tikimasi, kad ši narystė taip pat paskatins ir kitas Lietuvos bendruomenes jungtis prie Faro konvencijos ir jos tinklo.
Šančių paradą Rygos „Urbanistinių tyrimų institutas“ pripažino kaip vieną iš įspūdingiausių 2017 metų bendruomenių renginių Europoje.
Šančių „Kopūstų laukas“ yra buvusi apleista karinė teritorija, kurią bendruomenė sutvarkė ir naudoja įvairiems kultūriniams ir kitiems bendruomenės renginiams.
Statiniai, kurie ten yra, statyti dar XIX amžiuje, carinės Rusijos kariuomenės.
Viename iš ten esančių sandėlių buvo laikomi rauginti kopūstai kariams: iš to ir kilo „Kopūstų lauko“ pavadinimas.