Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Akimirkos iš spektaklio „Saša, išnešk šiukšles“ repeticijos

Lapkričio 16, 27 dienomis Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre įvyks premjera – Nataljos Vorožbit „Saša, išnešk šiukšles“. Spektaklį režisuoja garsus ukrainiečių teatro režisierius, Ukrainos Ivano Franko vardo nacionalinio dramos teatro meno vadovas Stanislavas Moisejevas.
N. Vorožbit spektaklio „Saša išnešk šiukšles“ (rež. Stanislavas Moisejevas) premjeros repeticijos akimirkos
N. Vorožbit spektaklio „Saša išnešk šiukšles“ (rež. Stanislavas Moisejevas) premjeros repeticijos akimirkos / Tado Povilonio nuotr.

Kostiumus ir scenografiją šiam spektakliui kuria Margarita Misiukova. Kompozitorius – Rimantas Juozas Bagdonas. Vaidins Ligita Kondrotaitė, Rimantas Teresas, Jolita Skukauskaitė-Vaišnienė.

Pirmosios premjeros vakarą – lapkričio 16-ąją – vyks diskusija su spektaklio kūrėjais. Specialiai į spektaklio premjerą bei susitikimą su žiūrovais iš Kijevo atvyks ir pjesės autorė, žinoma ukrainiečių dramaturgė Natalja Vorožbit, kuri už pjesę „Saša, išnešk šiukšles“ nominuota Rusijos nacionalinei teatro premijai „Auksinė kaukė“ (kartu su Mariumi Ivaškevičiumi, Michailu Durnenkovu ir Marija Zelinskaja).

Kaip sako spektaklio režisierius Stanislavas Moisejevas: „Man asmeniškai yra svarbūs Nataljos Vorožbit išrašyti jautrūs nacionaliniai akcentai. „Saša, išnešk šiukšles“ – paprastos struktūros pjesė, tačiau jos turinys nėra paprastas. Dėl to tikiu, kad spektaklis gali būti įdomus ne tik ukrainiečiams.“

Taip pat Stanislavas Moisejevas priduria, kad „pjesė paradoksali, ją labiau apibūdina tokios sąvokos kaip ironija, sarkazmas nei realizmas. Dialogų paprastumas čia pinasi su paradoksaliomis situacijomis, netikėtumais. Toks bus ir spektaklis – paradoksalus ir šiek tiek sarkastiškas.“

Tuo tarpu spektaklio scenografė ir kostiumų dailininkė Margarita Misiukova pastebi: „Įdomu tai, kaip pjesėje įvairiais lygmenimis tampriai pinasi asmeninė patirtis ir politika. Pačios Vorožbit tėvas buvo karininkas, kuris mirė prieš 2014 m. įvykius Ukrainoje. Taigi pjesę inspiravo karo faktas ir itin asmeninė dramaturgės patirtis, siekis apmąstyti tėvo mirtį.

Per jaudinančią ir siurrealistišką vienos šeimos istoriją Vorožbit kalba apie politines bei visuomeninio gyvenimo aplinkybes. Taip pat pjesėje atskleista, kaip skirtingai į karą žiūri vyrai ir moterys. Vyras visą gyvenimą atliko savo pareigą tėvynei ir yra pasiryžęs dar kartą dėl jos numirti. O moterys nėra pasirengusios tokiam didvyriškumui. Jos pasiryžusios išgyventi toje situacijoje, bet ne dar kartą pergyventi vyro, tėvo netektį.“

Daugiau informacijos – ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos