Antano Lučiūno performansas „Saulėtekis“ Baltojo tilto riedlenčių parke Vilniuje

Jaunosios kartos performanso kūrėjas Antanas Lučiūnas rugsėjo 17 d. 20 val. kviečia žiūrovus į kūrinio „Saulėtekis“ pristatymą Baltojo tilto riedlenčių parke, rašoma pranešime spaudai.
Antanas Lučiūnas
Antanas Lučiūnas / Visvaldo Morkevičiaus nuotr.

„Saulėtekis“ – tai vieno vakaro įvykis, performansas, pritaikytas prie Baltojo tilto esančio riedlenčių parko architektūrai. Rugsėjo 17 d. įvyksiančio nemokamo renginio metu riedlenčių parkas pavirs į parodinę ekspoziciją, su gyva muzika, choreografinėmis intervencijomis ir skriejimu riedlentėmis. Bendradarbiaujant su skirtingų sričių profesionalais – menininkais, šokėjais, „skeiteriais“, muzikantais, bus kuriama sinchroniška patirtis.

Renginio programoje dalyvaujantys skirtingų disciplinų menininkai sukuria galimybę kitaip patirti viešąją erdvę, papildant vietines istorijas naujomis formomis.

Muzikinė kūrinio dalis – tai Gedimino Žygaus sukurtos tam tikrus žanrus, kaip jaunystės metaforą, tyrinėjančios kompozicijos, populiariosios muzikos įtakotos aranžuotės, interpretuojamos ieškant naujų panaudojimo, atlikimo, dekonstravimo formų. Kompoziciją lydi A.Lučiūno vokalas ir muzikanto Vyto Rasimavičiaus elektrinės gitaros muzika. Choreografinė performanso dalis kuriama kartu su choreografu Luku Karveliu. Bendradarbiaujant su menininkėmis Marija Olšauskaite ir Ona Kvintaite bus sukurta instaliacija parko architektūroje.

Šis performansas – tai didesnio tyrimo dalis, kalbanti apie paauglystę, tyrinėjanti tapatybės klausimus per subkultūrų estetinius kanonus, kurianti kontroliuojamas, tarsi išgalvotas erdves, kuriose viskas įmanoma.

A.Lučiūnas gimė 1997 m. Kaune, šiuo metu gyvena Vilniuje ir kuria vizualinį meną, dainuoja bei didžėjauja. Savo kūryboje derina performanso meną, rašymą ir skulptūrą. Siekiant patirties daugybiškumo, kūryboje akcentuojamas bendradarbiavimas, queer teorija jungiama su asmenine patirtimi ir intymumo, tikslumo bei troškimų sistemų temomis.

A.Lučiūno kūryba apibrėžiama populiariosios muzikos manierizmo, o taip pat klubinės kultūros, laisvalaikio choreografijos ir fizinės kultūros terminais, turint tikslą pasiekti atsipalaidavimo būseną kontroliuojamose sąlygose. Kuriant aplinkas, kuriose susikerta režisūra ir improvizacija, bandoma įveiksminti erdvinį suvokimą, kaip konstruojami primestų gyvenimo sąlygų ir tarpusavio priklausomybės faktoriai.

Kartais lemiamais veiksniais tampa asmeniniai, o kartais bendruomeniniai, normalizuoti atsitiktinumai, atveriantys pokalbius tarp menininkų ir žiūrovų. Šį pavasarį kartu su kolegomis kūrėjas mėnesį stažavosi meno centre „Palais de Tokyo“, Paryžiuje, kur su komanda sukūrė net keturis performansus vos per vieną mėnesį.

„Saulėtekis“ – tai menininko A.Lučiūno naujausias performansas, organizuojamas menininkų dienos centro „Autarkia“. Centro kuruojami šiuolaikinio meno renginiai aktyvina miesto kasdienybę, keičia bei kuria naujus vietos įpročius. „Autarkijos“ programoje dalyvaujantys skirtingų kartų ir disciplinų tarptautiniai menininkai sukuria galimybę kitaip patirti miestą: reflektuoja, papildo vietines istorijas ir taip sudomina tiek vietinius, tiek atvykusius meno gerbėjus. „Autarkijos“ įkūrėjas – Robertas Narkus, šių metų Lietuvos atstovas Venecijos meno Bienalėje.

Renginys vyks rugsėjo 17 d. 20 val. Baltojo tilto riedlenčių parke, Vilniuje. Renginio trukmė – 35 min. Dalyvauti galima nemokamai.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Šiuolaikinio meno centras, LMTA Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Active Vilnius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų