Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Eglė Gabrėnaitė: „Nors festivalio „Vasara“ komisijos nariai daug diskutavo, muštynių nebuvo“

Druskininkuose baigiantis pirmajam teatro festivaliui „Vasara 2013“, jo konkursinės programos meninį lygį puikiai įvertino ir tarptautinės žiuri pirmininkas, Rusijos teatro kritikas Aleksejus Bartoševičius, ir komisijos narė, aktorė Eglė Gabrėnaitė.
Eglė Gabrėnaitė
Eglė Gabrėnaitė / Festivalio "Vasara" nuotr.

„Druskininkai garsėja kaip vieta, kur gydo oras, vanduo, pati aplinka. Šiais metais čia atvykusieji galėjo mėgautis ir kitokio pobūdžio terapija – juk teatras padeda atsigauti žmogaus dvasiai“, – sakė festivalio „Vasara“ konkursinės programos vertinimo pirmininkas maskvietis teatro kritikas ir teatro istorikas A.Bartoševičius. 

„Kai kurie spektakliai tapo tikromis festivalio puošmenomis. Žinoma, ne visų spektaklių lygis buvo vienodai aukštas, tačiau tai natūralu, taip yra visuose festivaliuose“, – kalbėjo šekspyrologas ir vienas autoritetingiausių teatro žinovų Rusijoje.

Panašiai festivalyje pristatytus scenos darbus įvertino ir komisijoje dirbusi garsi Lietuvos aktorė E.Gabrėnaitė. 
„Konkursines programos spektakliai buvo gana skirtingi ir žanrų, ir režisūros, ir aktorių vaidybos, ir meninės kokybės požiūriu, bet komisijai susitarti nebuvo sunku. Žiuri komanda – aukščiausio lygio, tokio malonumo dirbti festivalyje dar nesu turėjusi“, – sakė ji.

Be E. Gabrėnaitės ir A. Bartoševičiaus, vertinimo komisijoje dirbo lietuviai aktoriai Regimantas Adomaitis ir Vladas Bagdonas, Slovakijos mokslų akademijos prezidiumo narė Dagmar Podmakova ir teatro kritikė iš Baltarusijos Liudmila Gromyka.

Žiuri pirmininkas A. Bartoševičius akcentavo, kad daugumą sprendimų komisijai pavyko priimti kone vienbalsiai. 

„Dirbome labai draugiškai ir tarpusavyje ginčijomės labai retai – ne tiek dėl to, kad esame geraširdžiai iš prigimties, o todėl, kad mūsų suvokimas, kas teatre yra gerai ir kas blogai, dažniausiai sutapdavo“, – sakė teatro kritikas. 
Jam antrino E. Gabrėnaitė, kuri galimybę padirbėti kartu su garsiais teatro žmonėmis iš skirtingų šalių laiko didele vertybe. 

„Visi komisijos nariai turėjo savų įžvalgų, savo nuomonių, todėl daug diskutuodavome. Tačiau smagiausia tai, kad nuomones galiausiai beveik visuomet sutapdavo ir susitardavome labai sklandžiai. Muštyniu nebuvo“, – pajuokavo E. Gabrėnaitė.

Festivalio „Vasara“ laureatai bus paskelbti ir apdovanoti rugpjūčio 11-ąją per uždarymo ceremoniją Druskininkų vasaros amfiteatre. Iš viso numatyta skirti vienuolika prizų: už geriausią režisūrą, geriausius vaidmenis, scenografo ir dailininko darbą, muzikinį apipavidalinimą ir įdomiausią šiuolaikinių problemų interpretaciją. Žiūrovai išrinks jiems labiausiai patikusį spektaklį, specialius prizus įsteigė ir vertinimo komisija bei asmeniškai jos pirmininkas. Absoliučiai geriausiu pripažintam teatrui atiteks festivalio Didysis prizas.

Šiemet į konkursinę programą buvo atrinkta trylika spektaklių, kuriuos vaidino trupės iš Lietuvos, Rusijos, Armėnijos, Moldovos ir Baltarusijos. Lietuvai atstovavo Rusų dramos teatro spektaklis „Grenholmo metodas“ ir Valstybinio Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Dostojevskis vaikams“.

Iki festivalio uždarymo bus parodytas paskutinis nekonkursinis spektaklis: penktadienį „Eglės“ sanatorijos salėje Centrinis akademinis Rusijos armijos teatras pristatys dramą „Eleonora ir jos vyrai“ pagal Jameso Goldmano pjesę „Liūtas žiemą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos