15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Festivalyje „Nerk į teatrą“ – skirtingų kartų sintezė

Nacionalinis Kauno dramos teatras (NKDT) kovo 2-5 dienomis kviečia užsidėti plaukmenis ir vėl nerti į edukacinio festivalio „Nerk į teatrą“ gelmes. Jau septintasis festivalis skirtingo amžiaus žiūrovą supažindina su teatru iš vidaus, atskleidžia menines ir kūrybines subtilybes.
Režisūrinės dirbtuvės
Režisūrinės dirbtuvės / NKDT nuotr.

Kūrybiškumas – kelias į platesnį savęs pažinimą

Šių metų festivalio vizija – ugdyti kūrybiškumą, kuris neginčijamai yra viena svarbiausių kompetencijų XXI amžiuje. Kurti, siekti, svajoti gali visi, pradedant mažaisiais, kurie dar nedrąsiais žingsneliais žengia gyvenimo keliu, baigiant jau ilgą kelią gyvenime išvaikščiojusiais. Žinoma, kūrybiškumo ugdymo procese daugiausiai dėmesio reikia skirti vaikams. Mažieji yra gabūs, imlūs naujovėms, išmanantys technologijas nuo pirmųjų savo gyvenimo metų, motyvuoti, tačiau... vos tik sulaukę trejų metų neretai nebežino ką veikti, pradeda nuobodžiauti. Lygiai taip pat ir suaugusiems – kaip šviežio vandens gurkšnio reikia kūrybiškos minties, kitokio sprendimo.

Idėjos ir geranoriškumo galia

Festivalis „Nerk į teatrą“ pareikalavo nemažai pačių organizatorių kūrybiškumo. „Sužinoję, kad Lietuvos kultūros taryba nusprendė neremti festivalio, jau svarstėme, ar tik neteks nerti į balą, kitaip tariant, sudėti rankas, tačiau galiausiai nusprendėme į susidariusią situaciją pasižiūrėti kūrybiškai; ką galime padaryti savais resursais, kas gali prisidėti gera valia. Atsakomybė prieš nuolatinius festivalio žiūrovus skatino judėti pirmyn“,– nelengvą startą prisimena NKDT Vadybos skyriaus vadovė Agnė Burovienė.

NKDT nuotr./Ekskursija po teatrą
NKDT nuotr./Ekskursija po teatrą

Festivalio organizatorė Rugilė Pukštytė džiaugiasi, kad pavyko suburti puikią menininkų ir kūrybiškų žmonių komandą. „Nuostabu, kad užimti, veiklų stygiumi nesiskundžiantys lektoriai ir edukatoriai sutiko dalyvauti festivalyje už simbolinį atlygį, – neretai tiesiog už dalyvių plojimus ir padėkos žodį. Mes labai dėkingi dalyvaujantiems jau ne pirmus metus ir naujai prisijungusiems prie mūsų komandos“, – sako Rugilė Pukštytė. Į festivalį natūraliai įsiliejo aktorius, režisierius, performansų meistras bei „Gliukų“ teatro įkūrėjas Benas Šarka, vaikų kūrybiškumo ugdymo studija „Kuria vaikai“, „Šeimos santykių institutas“, VšĮ „Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras“, lektorė Vida Drąsutė, aktoriai Kristina Savickytė, Gytis Ivanauskas, Saulius Čiučelis, Inesa Paliulytė, Gabrielė Aničaitė.

Programa suskirstyta pagal amžiaus grupes

Šiemetinė festivalio programa suskirstyta pagal dalyvių amžiaus grupes: ikimokyklinukų ir pradinių klasių mokinių, paauglių, suaugusiųjų ir šeimų. Iš viso festivalis truks keturias dienas. Ikimokyklinukai ir pradinių klasių moksleiviai kviečiami įsitraukti į teatrinį žaidimą su aktore ir pedagoge Inesa Paliulyte, savęs neriboti ir pagauti įkvėpimo kurti kūrybinėse dirbtuvėse pavadinimu „Makaronų fantazija“, kurią kuruos vaikų kūrybiškumo ugdymo studijos „Kuria vaikai“ vadovė Dovilė Preimontė. Mažieji žiūrovai kviečiami pamatyti muzikinį „Keistuolių teatro“ spektaklį pagal Donaldo Haroldo G. Bisseto pasakas „Pyp pyp“ ( rež. A. Giniotis).

NKDT nuotr./Pasakų kūrimo dirbtuvės su K.Savickyte
NKDT nuotr./Pasakų kūrimo dirbtuvės su K.Savickyte

Vyresnių klasių mokiniai, paaugliai, padedami aktorės Gabrielės Aničaitės, forumo teatro laboratorijoje ieškos būdų, kaip geriausiai galima pasimokyti iš gyvenimo siunčiamų pamokų, su režisiere Egle Kižaite gilinsis į režisieriaus santykį su kūriniu. Spektaklių mylėtojams suteikiamos kelios alternatyvos: pamatyti Lietuvos rusų dramos teatro monospektaklį pagal Jaroslavos Pulinovič pjesę „Natašos svajonė“( rež. A. Storpirštis ir E. Kižaitė), žiūrėti režisieriaus Gintaro Varno spektaklio „Švyturys“ (2005 m.) vaizdo įrašą po kurio laukia susitikimas su aktoriumi Gyčiu Ivanausku.

Vyresnių nei 18 metų amžiaus grupėje netgi rimtas problemas ketinama spręsti kūrybiškai. Poros (ir ne tik) laukiamos psichologinėse dirbtuvėse su psichodramos terapeute Rasa Pietariene ir šeimų konsultante Živile Baroniene. Užsiėmimas skirtas tiems, kas pavargo nuo konfliktų ir į juos nori pažvelgti kitu kampu. Taip pat šiai auditorijai skirta paskaita apie kūrybišką mąstymą, režisieriaus ir atlikėjo Beno Šarkos performansas garsų tema bei pojūčio teatro spektaklis „Akmuo. Vanduo. Geluonis“ (Rež. K. Žernytė), kuriame žiūrovai tampa dalyviais.

NKDT nuotr./7 intelektų ugdymo programa
NKDT nuotr./7 intelektų ugdymo programa

Sekmadienis ne tik paskutinė festivalio diena, bet ir proga, kada visa šeima gali pabūti kartu ir smagiai praleisti besibaigiantį savaitgalį. Tėveliai su kūdikiais kviečiami į 7 intelektų ugdymo programą – nuotaikingus sensorikos užsiėmimus ir aptarimus. Kartu su aktore ir trijų vaikų mama Kristina Savickyte bus prisimenamos pasakos bei kviečiama užsukti į jų kūrimo dirbtuves. Mažieji su tėveliais laukiami lektorės Vidos Drąsutės paskaitoje-dirbtuvėse, kur dideli, ir maži mėgausis laisvu kūrybiniu žaidimu. Na, o šios dienos desertui skirtas edukacinis šiuolaikinio cirko spektaklis „Ai, skauda“ (Rež. S.Pikturnaitė). Jame įgyjama žinių, kaip elgtis atsitikus nelaimei ir primenama, kad kartais netgi sielai reikia pirmosios pagalbos.

Dirbtuvių kaina – 1 Eur. Spektaklių bilietų kaina nuo 5 Eur.

Nemokami renginiai – Beno Šarkos performansas (kovo 4 d.), spektaklio „Švyturys“ peržiūra ir susitikimas su aktoriumi G. Ivanausku (kovo 3 d.), susitikimas su aktoriumi S. Čiučeliu (kovo 3 d.).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais