Pagal Thorntono Wilderio pjesę „Mūsų miestelis“ sukurto spektaklio premjera Nacionalinio Kauno dramos teatro scenoje bus pristatyta ketvirtadienį.
Pirmą kartą šis spektaklis buvo parodytas 1982 metais (režisierius – Gytis Padegimas). Simboliška, tačiau tąsyk misterį Vebą scenoje suvaidino šią savaitę Anapilin išėjęs aktorius Viktoras Valašinas.
Šį kartą pjesę „Mūsų miestelis“ pasiūlė Klaipėdos jaunimo teatras, o spektaklis yra bendras Nacionalinio Kauno dramos teatro ir klaipėdiečių darbas, jo režisierius – Darius Rabašauskas.
Šį kartą pjesę „Mūsų miestelis“ pasiūlė Klaipėdos jaunimo teatras, o spektaklis yra bendras Nacionalinio Kauno dramos teatro ir klaipėdiečių darbas, jo režisierius – Darius Rabašauskas.
„Šis spektaklis visų pirma man brangus kaip aktoriui, nes tai buvo pirmieji mūsų – jaunų aktorių – žingsniai. Viskas atsigamina, o Viktoro Valašino išėjimo fone šis spektaklis pasidaro likiminis.
Labai gražiai įprasminama ir idėja, kai seniausias Lietuvos teatras padėjo vos ne jauniausiam Lietuvos teatrui – Klaipėdos jaunimo teatrui – įgyvendinti gražias ir prasmingas, vertybėm grįstas idėjas. Tai gražu, prasminga ir tai jaudina.
Sąsajos yra ir jos išliks, nepriklausomai nuo režisūrinių sprendimų ar aktorių kartos pasikeitimo. Vertybės ir idėjos yra amžinos“, – sakė E.Stancikas.
Aktorius Valentinas Masalskis sako, kad spektaklis šių dienų kontekste yra reikalingas: „Greitame laike būties klausimas, mūsų buvimo, egzistencinis klausimas yra labai svarbus, labai svarbi ir sustojimo akimirka.“
Visuotinio lėkimo, susvetimėjimo, savanaudiškumo ir nuolatinio bandymo gyventi pagal planą kontekste spektaklis „Mūsų miestelis“ atsigręžia į amžinybės akivaizdoje gyvenančių paprastų žmonių likimus bei ieško jų prasmės.
Pasak spektaklio režisieriaus D.Rabašausko, nemažai kauniečių ateis pažiūrėti spektaklio, nes bus matę G.Padegimo darbą.
„Man pačiam nebeteko pamatyti G.Padegimo spektaklio, tik daug apie jį girdėjau.
Labai smagu, kad spektaklį dabar pristato jungtinis kolektyvas ir kad Nacionalinis Kauno dramos teatras mus priėmė.
Dirbo įdomi komanda, reikia tikėtis, kad tas įdomumas tik prasideda. Spektaklis pradeda naują gyvenimą ir man labai įdomu, kaip reaguos publika, kaip spektaklis gyvens“, – kalbėjo D.Rabašauskas.
Pjesėje vaizduojamas nedidelis XX amžiaus pradžios JAV miestelis, kuriame kaimynystėje gyvenančias šeimas sieja vaikų meilės istorija. Trijuose veiksmuose vaizduojami esminiai žmogaus gyvenimo momentai – gimimas ir vaikystė, branda ir vestuvės, laidotuvės ir pomirtinis gyvenimas.
Pjesės kalba ir situacija iš pirmo žvilgsnio labai paprasta, tačiau ji simbolizuoja universalų ir besąlygišką visų žmonių pavaldumą laikui. Šiandien ši tema įgauna ir dar vieną atspalvį – žmonėms nebeturint laiko vienas kitam nyksta ryšiai tarp kaimynų, giminių, šeimos narių. Spektaklio veikėjai buities paprastume atranda atsakymus į esminius būties klausimus ir išryškina gyvenimo bendruomenėje privalumus – artimus santykius, pagarbą ir geranoriškumą.
Spektaklyje vaidina Valentinas Masalskis, Rimantas Pelakauskas, Vitalija Mockevičiūtė, Diana Anevičiūtė, Valerijus Jevsejevas, Simonas Lunevičius, Asta Zachorovaitė, Artūras Lepiochinas, Gytis Lemkys, Donatas Stakėnas, Donatas Želvys, Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Paulius Kavoliūnas, Ieva Pakštytė, Marija Žemaitytė, Laima Akstinaitė, Gediminas Povilavičius, Kristupas Biržietis, Paulius Pinigis.