Naujienas apie knygas sekite ir tinkle „Facebook“. Spauskite čia!
„Tai turėjo būti pokalbiai su Algimantu Masiuliu, o išėjo pokalbiai apie jį. Ketinome knygą išleisti jo 80-mečio jubiliejaus proga, tačiau nespėjome. Vis tik jaučiau, kad turiu pabaigti pradėtą darbą“, – prieš kamerinį knygos pristatymą gruodžio 19 d. KVDT Mažojoje scenoje pasakojo E.Markevičiūtė.
Knygos autorė prisipažino, kad pavadinimas „Algimantas Masiulis: siela po teutonų riterio šarvais“ buvo tik darbinis, tačiau vėliau jį nutarta ir palikti, kaip gerai atspindintį aktoriaus asmenybę. E.Markevičiūtė pabrėžė, kad A.Masiulis pasižymėjo įspūdinga, tvirta išvaizda, tačiau viduje buvo labai trapus, nuolat abejodavo savo talentu, būdavo pasinėręs į kūrybinius apmąstymus.
Labiausiai ji džiaugiasi A.Masiulio kolegų įvertinimu, kad knyga jam būtų patikusi.
A.Masiulis karjerą pradėjo Panevėžio dramos teatre, kuriame dirbo 21 metus. Kauno dramos teatrui atidavė 27 savo gyvenimo metus. Buvo ir pakilimų, ir nuopuolių. Todėl aktoriui Liubomirui Laucevičiui patiko, kad knygoje atskleidžiamas „visoks“ Algimantas Masiulis. „Visokie“ yra visi kūrėjai. Jie turi ne tik gražiąsias puses. Tačiau įvairiapusiškas A.Masiulio asmenybės atskleidimas ne tik nesumenkina jo, kaip aktoriaus ir kūrėjo, tačiau jį kaip tik paryškina, atskleidžia naujus gylius. L.Laucevičius pabrėžė A.Masiulio intelektualumą.
Prisiminimais apie aktorių dalinosi, ne tik knygos autorė, tačiau ir A.Masiulio kolegos: režisierius Gytis Padegimas, rašytojas Gediminas Jankus, aktoriai Danutė Juronytė, Doloresa Kazragytė, Jūratė Onaityte, Liubomiras Laucevičius, Albinas Budnikas, Egidijus Stancikas. Viena scena A.Masiulis yra ne kartą dalinęsis ir su vakaro vedėja aktore Inesa Paliulyte.
Sukūrė pustrečio šimto vaidmenų teatre ir kine
Algimantas Masiulis gimė 1931 m. liepos 10 d. Surdegyje (Anykščių r.), mirė 2008 m. rugpjūčio 19 d. Kaune.
Talentingas aktorius paskutinį vaidmenį sukūrė režisieriaus Vytauto V. Landsbergio filme „Kai aš buvau partizanas“ (2008 m.).
A.Masiulis gimė 1931-aisiais Surdegyje, Anykščių rajone. 1948–1951 m. jis mokėsi Panevėžio dramos teatro studijoje (vad. Juozas Miltinis). Čia 1948-ųjų rudenį jis sukūrė pirmąjį savo vaidmenį Juozo Miltinio „Tema: visada yra galimybė“.
A.Masiulis yra sukūręs daugiau nei 160 vaidmenų teatro scenoje, taip pat yra įsiamžinęs 104 filmuose. Populiariausi jų – „Herkus Mantas“ (Samilio vaidmuo), „Mano vaikystės ruduo“ (Teofilio vaidmuo), „Jausmai“ (vokiečių kareivio vaidmuo) ir kt.
Kino ir teatro aktorius daug kartų premijuotas už Lietuvos teatro geriausią sezono vyro ir kino vaidmenis. 1996 m. jis apdovanotas LDK Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.