Klaipėdos baleto mokykla Kalėdas pasitinka spektaklio „Undinėlė“ premjera

Antrus gyvavimo metus skaičiuojanti Klaipėdos baleto mokykla šventinį Kalėdų mėnesį pasitinka nauju baletu spektakliu „Undinėlė“. Jo premjera įvyks gruodžio 1 dieną Žvejų kultūros rūmuose.
Baleto "Undinėlė" repeticija
Baleto "Undinėlė" repeticija / RGB nuotr.

Baleto mokyklos vadovė Alina Velykienė džiaugiasi, kad scenoje pamatysime visą būrį mokyklos ugdytinių: spektaklyje dalyvauja net 70 jaunųjų šokėjų.

RGB nuotr./Baleto „Undinėlė“ repeticija
RGB nuotr./Baleto „Undinėlė“ repeticija

– Labai svarbu ir tai, kad spektaklio kūrimui pavyko pritraukti talentingiausius profesionalus, – sako Alina Velykienė. – Libretą vienos gražiausių Hanso Christiano Anderseno pasakų motyvais parašė Samanta Pinaitytė, muziką kūrė ir aranžavo Kristijonas Lučinskas, choreografiją sukūrė Aušra Krasauskaitė, kostiumus – Aina Zinčiukaitė, scenografiją – Aistė Alksnytė bei Regina Donbrauskaitė. Solo vaidmenyse pamatysime Valstybinio ansamblio ,,Lietuva“ šokėjus Danielių Voinovą (Princas) ir Aliną Jazdauskytė (Jūros dvasia), Raganos vaidmenį atliks Klaipėdos baleto mokyklos mokytoja Airisė Gudonytė bei ugdytinė Barbora Aleksandrovaitė. Undinėlės solo šoks Klaipėdos baleto mokyklos ugdytinės Ieva Palubinskaitė ir Mila Butkutė.

Samanta Pinaitytė sako, kad „Undinėlė“ – tai spektaklis apie jauną, veržlią ir troškimų pilną tarp žmonių ir vandenyno pasaulio įstrigusią trapią būtybę, kuri vedama savo svajonių trokšta patirti tikrą gyvenimą žemėje.

RGB nuotr./Baleto „Undinėlė“ repeticija
RGB nuotr./Baleto „Undinėlė“ repeticija

– Hanso Kristiano Anderseno pasaka „Undinėlė“ yra viena iš labiausiai žinomų ir įsimintinų jo kūrinių, išsiskirianti giliais emociniais, filosofiniais ir moraliniais sluoksniais, – sako Samanta Pinaitytė. – Šioje pasakoje galima rasti daugybę svarbių ir šiandien temų: aukojimasis, meilė sau ir artimui, žavėjimasis gamtos grožiu, gilesnis mąstymas apie gyvenimo tikslus bei vertybes, asmeninis tobulėjimas. Pagrindinė herojė pasirenka aukoti savo pasaulį ir savo balsą, kad taptų žmogumi ir galėtų patirti laimę su princu. Tai kelia klausimus apie meilės prigimtį, asmeninį pasirinkimą ir viso to pasekmes. Kas laukia, kai žmogus yra pasirengęs atsisakyti to, kas jam brangiausia, siekdamas meilės ir laimės?

Choreografė Aušra Krasauskaitė džiaugiasi šio spektaklio išskirtinumu bei Alinos Velykienės gebėjimu suburti komandą, kurti gėrį ir grožį, kurio dabar pasaulis taip stokoja.

Alina Velykienė akcentuoja ir tai, kad renkantis temą spektakliui buvo ieškoma ir bendrystės su jūros tema.

RGB nuotr./Baleto "Undinėlė" repeticija
RGB nuotr./Baleto "Undinėlė" repeticija

– Gyvename jūriniame mieste, norisi ieškoti jungčių su vandens stichija,– sako Klaipėdos baleto mokyklos vadovė. – O galimybė jauniesiems šokėjams išeiti į sceną kartu su profesionalais įkvepia tolimesniam kasdieniam darbui.

Moteris sako, kad balete susitinka ir literatūra, ir muzika, ir šokis, ir dailė, todėl jo besimokantys vaikai edukuojasi ir kultūriškai. Šio spektaklio kūrimas – puikus to įrodymas.

Baleto spektaklio „Undinėlė“ kūrimą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Spektaklis „Undinėlė“ bus rodomas gruodžio 1-ąją, 12 ir 15 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų