Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Kultūros ministerija kratosi Juozo Miltinio dramos teatro

Pastaruoju metu nesutarimais, o ne spektakliais garsėjantį legendinį Juozo Miltinio dramos teatrą supurtė dar vienas skandalas. Užuot pakeitusi vienvaldiškumu kaltinamą teatro vadovą Romualdą Vikšraitį, Kultūros ministerija pasiūlė valstybinio teatro valdymą perimti Panevėžio miesto savivaldybei.
Arūnas Gelūnas
Arūnas Gelūnas / Luko Balandžio nuotr.

Juozo Miltinio dramos teatro aktoriai, nepatenkinti pusantrų metų teatrui vadovaujančio R. Vikšraičio darbo metodais, kreipėsi į Kultūros ministeriją. Vadovas buvo kaltinamas nekompetentingumu, nesugebėjimu atlikti darbo, autoritariniu valdymu. Kultūros ministerija inicijavo teatro veiklos vidaus auditą, kuris truks iki rugsėjo, o kaip problemos sprendimo būdą pasiūlė neregėtą dalyką.

Nors ministerija išlaiko šalies profesionalius teatrus, Juozo Miltinio dramos teatro pavaldumą pasiūlė perimti Panevėžio miesto savivaldybei. Savivaldybė išlaiko kelis teatrus, kitas kultūros įstaigas, ir lėšų jau dabar trūksta.

Dramos teatro kolektyvas trečiadienį išplatino atvirą laišką, kuriame abejoja Kultūros ministerijos kompetencija spręsti Lietuvos kultūros problemas, o tokį ministerijos pasiūlymą vadina  negebėjimu rasti tinkamą teatro vadovą.

„Abejojame, kad „atsikratant“ J. Miltinio dramos teatro, t. y. atimant iš jo valstybinį statusą, išsispręstų Kultūros ministerijos skirto vadovo problema“, – rašoma teatro kolektyvo vardu pasirašytame laiške.

Pavasarį dramos teatro vadovas R.Vikšraitis pranešė savivaldybei, kad siekia šiais metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) sudaryti studentų kursą Juozo Miltinio dramos teatrui. Kultūros ir meno komitetas pritarė šiai idėjai, todėl Panevėžio meras Vitalijus Satkevičius kreipėsi į Kultūros ministrą Arūną Gelūną dėl aktorinio meistriškumo kurso įsteigimo. Vietoj atsakymo jis gavo pasiūlymą.

Mes dabar išlaikom keturis teatrus, o Juozo Miltinio dramos teatrą išlaikyti kainuotų brangiau nei „Cido“ areną, – V. Satkevičius

Portalui „15min“ meras teigė: „Nustebau, keistas pasiūlymas. Prašėme jaunų aktorių trupės, kad būtų rengiamas LMTA kursas Panevėžiui – tokį raštą nuvežiau, o atsakymą gavau, kad siūlo visą teatrą paimti. Mes dabar išlaikom keturis teatrus, o Juozo Miltinio dramos teatrą išlaikyti kainuotų brangiau nei „Cido“ areną. Nors apie pinigus čia nereiktų šnekėti – teatro statusas labai sumenktų, juk tai teatras-legenda nuo J. Miltinio laikų. Prestižas nebe tas, neliktų tos legendos. Manau, nesugebėtume tokio lygio teatro išlaikyti.“

Savivaldybė privalo apsvarstyti Kultūros ministerijos pasiūlymą, todėl meras tai pavedė padaryti Kultūros komitetui. „Kalbėjau su Seimo Kultūros komiteto pirmininku V. Stundžiu, su nariu J. Dautartu, jie irgi stebisi, nepritartų. Ministerija, be Seimo, turbūt irgi neatiduotų teatro. Pyktis nenorime su ministerija, bet parašysime mandagiai, kad nemanome, jog galėtume išlaikyti esamam lygyje tokį teatrą-legendą“, – kalbėjo V. Satkevičius.

Meras buvo susitikęs su teatro vadovu Romualdu Vikšraičiu, teatro darbuotojų profsąjungos pirmininku Rimantu Teresu ir aktorių profsąjungos vadovu Vytautu Kupšiu aptarti situacijos. Merą domino finansinė teatro padėtis, perspektyvos, darbo rezultatai. V. Satkevičiaus teigimu, profsąjungos net įteikė raštą, kad nori likti ministerijos sudėtyje.

Susisiekti su kultūros ministru Arūnu Gelūnu „15min“ ketvirtadienį nepavyko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos